کد خبر: 454195
تاریخ انتشار :

نخستین واکنش‌های توئیتری مقامات به تجمعات ضددولتی اخیر/ رئیسی: مردم تحت فشارند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

تجمعات «نه به گرانی» ابتدا از مشهد آغاز شد و در برخی دیگر شهرها نیز ادامه یافت. اما برخی شعارهای ساختارشکنانه در این تجمعات غیرقانونی و بدون مجوز، این گمانه را ایجاد کرد که شاید دست پشت پرده ای هم در میان است تا بخواهند با ساماندهی این اعتراضات، آب را گل آلود کند و ماهی دلخواه خود را از آن صید کند. موضوعی که اسحاق جهانگیری معاون رئیس جمهوری نسبت به آن هشدار داد و گفت که دودش به چشم همه می رود.
به گزارش نامه نیوز در ادامه واکنش برخی سیاسیون در توییتر به این موضوع را بخوانید:
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با هشتک «مردم گله مندند» در صفحه توئیترش می نویسد: صف معترضین به #گرانی، #تورم و وضعیت #کار و #اشتغال از جریان #منافقین و #معاندين جداست #مردم_گله_مندند.
سید مصطفی میرسلیم دیگر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری نیز با هشتک «انتقاد مردم» هشدارهایی به دولت داده و نوشته است: شنیدن حرف و #انتقاد‌مردم و توجه به اعتراض آنها باید در #مردم_سالاری رعایت شود اما #دولت نباید اجازه دهد عده ای توطئه گر و عوام فریب، با بهانه قراردادن قیمت تخم مرغ و گوشت و تحریک مردم، هزینه های #فتنه ای دیگر را که به مراتب خسارت بارتر از گرانی است، بر مردم رنجدیدۀ ما تحمیل کنند.
محمود صادقی نماینده مردم تهران نیز از اعتراضات مردم و لزوم پاسخگویی به آن توئیت کرده و نوشته است: اگر اعتراضات مردمی سازماندهی هم شده باشد، مسئولان دولتی باید پاسخگو باشند. به جای پاسخگویی، به تئوری توطئه پناه نبریم. برگزاری راهپیمایی بدون حمل سلاح از حقوق اساسی مردم است. دولت باید در عمل به حقوق اساسی مردم احترام بگذارد نه در شعار و ایجاد تشکیلات غیرضرور معاونت حقوق شهروندی.
اما در میان همه توییت ها شاید توئیت ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و جدی ترین رقیب حسن روحانی در انتخابات بیشتر از همه جلب توجه کرد. او نوشت: مردم بویژه محرومین از لحاظ معیشتی تحت فشار هستند. حل مشکلات معیشتی مردم اولویت اصلی کشور است. اگر امروز دولتمردان قصد و اراده جدی برای حل مسائل اقتصادی داشته باشند و با قدرت پا در این عرصه بگذارند حتما ملت پشتیبان آنها خواهد بود.
منبع: خبرآنلاین

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما