کد خبر: 587467
تاریخ انتشار :

علیه چین صورت گرفت

جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، به نقل از سی‌ان‌ان، یکی از این لوایح تحت عنوان "قانون خودمختاری هنگ کنگ" قرار است به تحریم شرکت‌ها و افرادی که به چین در محدود کردن خودمختاری هنگ کنگ کمک کرده‌اند، بپردازد.

مطرح‌کننده این لایحه پت تومی، سناتور جمهوری‌خواه از پنسیلوانیا و کریس ون هولن، سناتور دموکرات از مریلند بودند.

ون هولن در صحن مجلس سنا گفت: کاری که دولت چین در هنگ کنگ انجام می‌دهد غیرقابل قبول است. آنها مردم را در هنگ کنگ از حقوقشان محروم می کنند. آنها دارند آزادی هایی که هم اکنون در آنجا وجود دارند را از بین میبرند.

در عین حال لایحه دومی نیز برای مجازات چین از جانب سناتور جمهوریخواه جاش هاولی مطرح شد که یک قطعنامه برای محکوم کردن چین به اتهام نقض توافق سال ۱۹۸۴ مربوط به تضمین خودمختاری برای هنگ کنگ است.

هاولی اظهار کرد، قانون امنیت ملی جدیدی که چین تصویب کرده " یک ضربه بزرگ را به آزادی‌هایی که هنگ کنگی‌ها برای چند دهه از آنها بهره برده‌اند وارد خواهد کرد. این سبب جدایی دائمی از اصل موسوم به "یک کشور و دو نظام" از سال ۱۹۹۷ تا کنون بر دولتشهر هنگ کنگ حکمفرما بوده می‌شود.

این تدابیر که قبل از تصویب شدن در قالب یک لایحه واحد، ترکیب شدند، باید قبل از آنکه به امضای رسمی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برسد توسط مجلس نمایندگان نیز تصویب شود.

ون هولن خاطر نشان کرد، ترامپ این لایحه را امضا خواهد کرد اما در عین حال اظهار نگرانی کرد که کاخ سفید می توانست تا الان بر طبق قوانین فعلی نیز تحریمهایی را علیه چین وضع کند و "به رغم برخی صحبتهای وزیر امور خارجه، این دولت هنوز برخوردی با چین از بابت هنگ کنگ نداشته است".

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها