کد خبر: 593863
تاریخ انتشار :

یک نماینده مجلس: کرونا گرفتن دانش‌آموزان بی‌تدبیری نیست، قتل است

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر عجله کنیم و بچه‌های مردم گرفتار کرونا شدند، من این را بی‌تدبیری نمی‌دانم و اعتقادم این است که آگاهانه و عامدانه باعث قتل می‌شویم.
عبدالرضا مصری با اشاره به در پیش بودن بازگشایی مدارس اظهار داشت: ما اجازه نمی‌دهیم با این شرایط کرونا که در پاییز هم اوج دیگری خواهد داشت، کرمانشاه تبدیل به آزمایشگاهی برای کشور شود تا عده‌ای بخواهند کرمانشاه را از نظر کرونا مطلوب جلوه بدهند.
وی با بیان اینکه اعتقادی به مطلوب بودن در استان کرمانشاه نداریم، گفت: در مراسمات مختلف شرکت می‌کنیم، متاسفانه می‌بینیم که افراد به دلیل نداشتن امکانات و پاسخ آزمایشات یک هفته‌ای به رحمت خدا رفته اند، اما گواهی‌ها فوت به دلیل کرونا نبود.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر قرار است کاری در کشور انجام بشود باید در همه کشور یکسان صورت بگیرد.
وی گفت: اینکه بچه‌ها را به مدرسه بکشانیم و بعد کشور منتظر اثر آن باشد و بچه‌های مردم را به خطر بیندازیم، بنده به عنوان نماینده این ملت و مدافع این مردم موافقتی با این نخواهم داشت و صد درصد مخالفم.
مصری با بیان اینکه بازگشایی مدارس و یاعدم بازگشایی در کشور باید یکسان صورت بگیرد، تصریح کرد: اینطور نیست که بگوییم دور کرمانشاه دیوار کشیده ایم و بگوییم کرونا وارد کرمانشاه نمی‌شود.
نباید کرمانشاه و چند استان دیگر تبدیل به آزمایشگاه شونداین نماینده مجلس با بیان اینکه نباید کرمانشاه و چند استان دیگر تبدیل به آزمایشگاه شوند، گفت: نباید اینطور بشود تا بعدا به خاطر تصمیمات نابخردانه و غیرعاقلانه عده‌ای افسوس بخوریم.
وی افزود: خواسته من از دولت، وزارت آموزش و پرورش، آموزش و پرورش استان و شخص آقای استاندار این است که توجه جدی کنند کرمانشاه را به عنوان وضعیت سفید یا محلی که آزمایشگاه بازگشایی مدارس باشد معرفی نکنند. بعدا به دلیل اینکه بگویند موفق بوده است مجبور خواهند شد آمار‌ها را ارائه ندهند؛ آن وقت به نظر من قتل عمد به حساب می‌آید.
مصری تاکید کرد: اگر بازگشایی صورت بگیرد و اپیدمی درمدارس ما ایجاد شود، دیگر این مساله منطقه‌ای و کشوری نخواهد بود.
اگر بچه‌های مردم گرفتار کرونا شوند، بی‌تدبیری نیست، قتل است
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: تا حصول اطمینان از سلامتی مردم نباید در بازگشایی مدارس عجله کنیم. اگر عجله کنیم و بچه‌های مردم گرفتار کرونا شدند، من این را بی تدبیری نمی‌دانم و اعتقادم این است که آگاهانه و عامدانه باعث قتل می‌شویم.
وی تصریح کرد: اگر ستاد کرونا تصمیم بگیرد مدارس بازشود، همه جا باز شود. این دیگر زلزله نیست که بگوییم تحمل می‌کنیم یک بلای الهی است؛ سیل نیست که بگوییم قابل پیش‌بینی نبوده است؛ جنگ نیست که بگوییم در مرز ایجاد شده و ما دفاع می‌کنیم. این امری است که بینه آن کاملا مشخص است و بینه موجود نشان می‌دهد که ما در شهریور و مهر یک خیز کرونایی خواهیم داشت.
منبع: دانا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما