کد خبر: 603348
تاریخ انتشار :

جزئیات مهم دیدار سفیر ایران در آذربایجان و رییس مجلس عالی نخجوان

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، به نقل از سرکنسولگری کشورمان در نخجوان ، در این دیدار ابعاد مختلف همکاری جمهوری خودمختار نخجوان با جمهوری اسلامی ایران مورد بررسی قرار گرفت.

طالب اف در این دیدار که " سید احمد حسینی " سرکنسول کشورمان در نخجوان نیز حضور داشت ، گفت که قدر دان مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران بخصوص موضع صریح و آشکار حضرت ایت االه خامنه ای در حمایت از آزادسازی اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان هستیم

به گفته رییس مجلس عالی نخجوان با تحولات جدید،همکاری های فی مابین در همه عرصه ها بخصوص حمل و نقل و ترانزیت گسترش چشمگیری خواهد یافت.

رئیس مجلس عالی نخجوان همچنین مراتب تسلیت خود بمناسبت شهادت دانشمند شهید محسن فخری زاده را اعلام کرد و با مردم ایران در این خصوص، ابراز همدردی نمود.

سفیر کشورمان در سفر به نخجوان همچنین با "آذر زینال اف " معاون اول مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان دیدار و در خصوص گسترش روابط بین ایران و این جمهوری خودمختار به گفتگو پرداخته و چشم اندازهای روشن توسعه مناسبات را مورد بحث قرار دادند.

زینال اف در این دیدار، مجددا تسلیت خود را بخاطر شهادت دانشمند بزرگ کشورمان شهید محسن فخری زاده اعلام و آن شهید را سرمایه علمی کشورهای جهان اسلام نامید.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما