کد خبر: 607271
تاریخ انتشار :

آغاز تحقیقات "اف‌بی‌آی" درباره ادعای تهدید حمله به واشنگتن برای انتقام ترور شهید سلیمانی

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، بر اساس این ادعا، در این نوار صوتی تهدید شده است در روز تأیید آرای الکترال کالج (مجمع گزینندگان) توسط کنگره حمله‌ای به کنگره آمریکا صورت خواهد گرفت.

اف بی آی و همچنین اداره هوانوردی فدرال آمریکا در حال بررسی نفوذ به سیستم کنترل کننده ترافیک هوایی هستند. در این نوار صوتی یک فرد با استفاده از فرکانسی که خلبانان از آن استفاده می‌کنند، تهدید کرد به پایتخت آمریکا حمله خواهد کرد.

جف بیگیز، خبرنگار سی بی اس نیوز در یک گزارش اختصاصی اعلام کرد: "این تهدیدی است که خبر‌های آن به صورت اختصاصی در اختیار سی بی اس نیوز قرار گرفت. گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد چندین کنترل کننده ترافیک هوایی عصر روز دوشنبه در نیویورک این پیام را دریافت کردند که در آن آمده است: ما چهارشنبه یک هواپیما را به کنگره خواهیم کوبید. انتقام سلیمانی گرفته خواهد شد. "

منابع در گفتگو با سی بی اس نیوز اعلام کردند پنتاگون و دیگر نهاد‌ها امروز در جریان این صدا که به صورت دیجیتالی ضبط شده بود، قرار گرفتند. باور بر این است این اقدام در تلاش برای نشان دادن این موضوع انجام شد که ساختمان کنگره در روز تأیید آرای الکترال کالج (مجمع گزینندگان) هدف قرار خواهد گرفت. در این نوار صوتی به نام قاسم سلیمانی، ژنرال ایرانی اشاره شده است که در روز سوم ژانویه سال ۲۰۲۰ در حمله پهپادی آمریکا به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، در بغداد کشته شد. این نوار صوتی در نخستین سالگرد کشته شدن او منتشر شده است.

در حالی که دولت آمریکا بر این باور نیست این تهدید برای انجام یک حمله معتبر باشد,، اما در حال انجام دادن تحقیقاتی درباره نفوذ در فرکانس‌های ترافیک هوایی آمریکاست، اقدامی که یک جرم محسوب می‌شود. کارشناسان می‌گویند این نفوذ نگران کننده است، زیرا می‌تواند بر عملکرد خلبانان در ارتباط با نحوه و مکان پرواز تأثیر بگذارد.

منابع در گفتگو با سی بی اس نیوز اعلام کردند امروز به کنترل کننده‌های ترافیک هوایی یادآوری شد تا هر گونه اقدام غیر معمولی را گزارش کنند که شامل انحراف هر هواپیما از مسیر تعیین شده یا هر نوع تهدیدی می‌شود. اداره هوانوردی فدرال آمریکا در حال همکاری با نهاد مجری قانون یعنی اف بی آی است، اما هنوز درباره این موضوع اظهار نظر نکرده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما