کد خبر: 611097
تاریخ انتشار :

در گفتگو با نامه نیوز مطرح شد؛

نماینده اصولگرا: مجلس ناظر بر رئیس‌جمهور است نباید برای ۱۴۰۰ از کسی دعوت کند/ اصولگرایان روی یک نامزد قطعا اجماع می‌کنند، اما زمانش مشخص نیست

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز : انتخابات ریاست جمهوری از اسفند ماه وارد فاز جدیدی می شود، بر همین اساس گروه های سیاسی به طور فشرده مشغول رایزنی و لابی گری هستند. در این میان خبر رسیده که جبهه پایداری به نفع سیدابراهیم رئیسی در حال جمع آوری امضا از نمایندگان اصولگرا است که واکنش هایی را در پی داشته است.

اقبال شاکری در گفتگو با نامه نیوز درباره موقعیت قالیباف، رئیسی و سعید جلیلی در اردوگاه اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 گفت: قطعا جبهه نیروهای انقلاب به اجماع می رسند و یک نفر را با یک رأی حداکثری بر می گزینند، سایر ظرفیت ها نیز با هم افزایی از نامزد منتخب جبهه انقلاب حمایت خواهند کرد.

وی درباره عدم کاندیداتوری قالیباف در صورت نامزدی سیدابراهیم رئیسی افزود: اگر بخواهیم روی یک نامزد اجماع کنیم باید از تفرق آرا بپرهیزیم. قطعا همه شخصیت ها و ظرفیت های جریان انقلابی در نهایت پشت سر یک کاندیدا خواهند آمد. حالا تفاوتی نمی کند آن نامزد آقای رئیسی باشد یا قالیباف یا هر شخصیت دیگری.

عضو جمعیت پیشرفت و عدالت درباره زمان به اجماع رسیدن اصولگرایان و نیروهای انقلابی تأکید کرد: نگاهی به ادوار گذشته نشان می دهد که تا آخرین ساعت ثبت نام ها مشخص نمی شود چه کسی قصد کاندیداتوری در انتخابات دارد و چه کسی قطعا نمی آید، معتقدم هر زمانی قطعا مشخص شود کدام عزیزان می آیند، اجماع پشت سر یک کاندیدا باید رخ دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی درباره تلاش جبهه پایداری برای جمع‌آوری امضا از نمایندگان در حمایت از نامزدی رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 گفت: مجلس شأن نظارتی بر حوزه اجرایی دارد بنابراین باید برتر از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید عمل کند.

وی با تأکید بر لزوم حفظ جایگاه نظارتی مجلس شورای اسلامی افزود: البته شخص نمایندگان به دور از هویت جمعی مجلس امکان دارد زحماتی بکشند و به برخی کاندیداها ابراز تمایل کنند این اشکالی ندارد اما نگاه مجلس به موضوع انتخابات ریاست جمهوری باید فراتر از کاندیدای باشد و در حوزه حمایت و دعوت از مصادیق ورود نکند.

شاکری، مجلس را قوه ناظر بر دولت و رئیس جمهور خواند و یادآور شد: این قدرت باید برای مجلس حفظ شود. البته بیرون مجلس برخی نمایندگان در تشکل های مختلفی عضو هستند، فعالیت آنها در آن حوزه اشکالی ندارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما