کد خبر: 611376
تاریخ انتشار :

هشتگ «سقوط نظام سعودی» در عربستان ترند شد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

عالان شبکه‌های مجازی در عربستان از روز گذشته خواستار سقوط رژیم سعودی شده و هشتگ معروف «الشعب یرید اسقاط النظام السعودی» را به اصطلاح ترند کردند.

کاربران با ذکر موارد نقض حقوق بشر و ظلم و فساد حاکمان سعودی، از مشکلات وخیم اقتصادی و افزایش سالیانه کسری بودجه و رکود و بیکاری انتقاد کردند.

آن‌ها همچنین در توئیت‌های خود نوشتند که دولت سعودی با اقداماتش در داخل و خارج مرزها، موجب بدنامی عربستان در چشم مردم جهان شده است.

کاربری به نام «وسام العامری» نوشته است که نجات مسجدالاقصی و آزادی‌اش جز با سقوط این رژیم سرطانی (اشاره به آل سعود) در کشور حرمین شریفین رخ نمی‌دهد و هر کسی که گمان می‌کند، آزادی فلسطین از داخل فلسطین خواهد بود، در اشتباه است. بلکه مسجدالاقصی جز با آزادی مکه و مدینه به دامان مسلمانان باز نخواهد گشت.

کاربر دیگری به نام «ارض الحرمین» نیز نوشته است که تنها کسی که از تصمیمات محمد بن سلمان زیان دید، مردم بیچاره عربستان بودند.

کاربر دیگری نیز با درج هشتگ «الشعب یرید اسقاط النظام السعودی» نوشته است: «تنها کشور در کره زمین که شهروندانش نمی‌توانند زمینی را مالک شوند، تنها کشوری که شهروندان باید به حاکم اجاره بدهند تا در کنار او در داخل مرزها بتوانند زندگی کنند. تنها کشوری که فرد با بدهی خانه‌اش می‌میرد و ورثه‌اش باید بدهی را بپردازد.»

در هفته‌های گذشته با روی کار آمدن دولت جو بایدن در آمریکا، بسیاری محافل از افزایش فشارها بر دولت سعودی جهت آزادی زندانیان سیاسی سخن می‌گویند. آزادی «لجین الهذلول»فعال زن عربستانی پس از گذران ۱۰۰۰ روز در زندان این ایده را تقویت کرده است و همزمان مخالفان جرئت بیشتری برای بروز خود پیدا کرده‌اند.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما