کد خبر: 611402
تاریخ انتشار :

سخنگوی مجلس: استناد ما برجام است

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، محمدحسین فرهنگی روز جمعه در یادواره شهدای مدافع حرم حوزه مقاومت بسیج حضرت امام رضا (ع) در تبریز با اشاره به اینکه از اولین روز برجام از جانب طرف‌های غربی و ۱+۵ تحریم‌ها برداشته نشد، خاطرنشان کرد: بر این اساس یک مسیر ۲سر برد در پیش رو داریم که یک طرف آن توسعه موضوع‌ هسته‌ای صلح آمیز و طرف دیگر آن تداوم برجام به شرط برداشته شدن تحریم‌هاست.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات شوراها و سایر انتخابات گفت: برخی گلایه از مدیریت‌های شهری و شوراها در روستاها و شهرها می‌کنند اما باید در مواقع انتخابات دقت شود که به افراد آشنا به مسائل متخصص و متعهد رای داده شود تا گلایه پیش نیاید.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: اگر می‌خواهیم مسائل مملکت به خوبی اداره شود نباید به جوسازی ها و حاشیه پردازی ها توجه کنیم.

وی تاکید کرد: زیاد به مسائل کاذب جنجالی توجه نکنیم و آن چیزی که لازم است مملکتی را آباد کند باید کشور را به آن سمت توجه و سوق دهیم و این امکان‌پذیر است.

فرهنگی تاکید کرد: برآیند رای ها در همین مواقع و در طول زمان خود را نشان می‌دهد اگر در انتخاب رای خود دقت و وسواس داشته باشیم وضعیت بهتری را شاهد خواهیم بود .

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر انتخاب‌ها شایسته باشد شهرها، روستاها و مناطق به خوبی اداره خواهند شد.

وی تاکید کرد: در ساختار مجلس، شوراها و دولت وقتی اکثریت رای می‌دهند انتخاب صورت می گیرد و برآیند آن رای در دنیا پذیرفته شده است.

فرهنگی یادآوری کرد: جمهوریت و اسلامیت ایران تعیین کننده است یعنی مردم در سایه جمهوریت نظام است که جمع می‌شوند و با آرای خود فرد مورد نظر را انتخاب می کنند.

وی همچنین با اشاره به عملکرد اخیر قوه قضاییه گفت: اکنون مقابله با فساد در قوه قضاییه با دانایی مدیریت می شود و این مقابله الگوی مناسبی برای قوای دیگر است.

فرهنگی با بیان اینکه مجلس فعلی هم یک مجلس با ارزش و جدی استٍ، افزود: البته موانعی پیش رو دارد و اگر چیزی را تصویب کنیم که بار مالی داشته باشد شورای نگهبان بر اساس قانون اساسی رد می‌کند .

وی همچنین با اشاره به ضرورت تأمین کالاهای اساسی و معیشت مردم گفت: مردم حق دارند که کالاهای اساسی و ضروری در اختیارشان باشد .

وی همچنین در ادامه با اشاره به هوشیاری مردم در برابر توطئه ها و شیطنت های دشمنان انقلاب و استکبار گفت: می‌خواهند این همه مجاهدت ها، شهادت ها، ایثارگری ها و تلاش ها را ضرب در صفر کنند بر همین اساس است که یادواره شهدا و مراسم های مشابه برای بازگویی ابعاد مختلف انقلاب و تبیین زوایای مختلف آن و پاسخگویی به شبهات اهمیت فراوانی پیدا می کند.

فرهنگی اظهار کرد: همانطور که شیعه در طول تاریخ اجازه نداده ماجرای عاشورا در میان صفحات تاریخ گم شود و از بین برود، مردم ایران نیز نمی گذارند که مجاهدت ها، شهادت ها، ایثارگری ها در جبهه‌های از خودگذشتگی از بین برود و برخی لاابالی ها بخواهند تلاش های انجام شده را بی ثمر جلوه دهند.

نماینده مردم تبریز ، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: فشارهایی که وارد می‌کنند، محاصره هایی که ایجاد می‌کنند و فعالیت های فرهنگی گسترده‌ ای که انجام می‌دهند به منظور ایجاد شبهه و ابهام در ادامه راه شهدا، مقام رهبری و مسیر امام راحل است.

وی ادامه داد: دشمنان و استکبار تحریم را ایجاد کرده و مانع صادرات نفت شدند در مقابل شرایطی را هم نیز به وجود آوردند که داخل کشور مشکلات اقتصادی و مسائل دیگر به وجود آید و آن را به کمک رسانه های استکباری خود به رهبری و نظام جمهوری اسلامی نسبت دهند در حالی که همه این مشکلات دستاوردهای استکبار و عوامل آمریکاست.

فرهنگی تاکید کرد: در هیچ جای دنیا در این ابعاد محدودیت به هیچ دولت و ملت ایجاد نکردند و میزانی که به کشور ما فشار وارد می شود در هیچ نقطه از دنیا وجود ندارد.

سخنگوی مجلس افزود: با وجود این وضعیت که امیدوار بودند فشارها و نقشه‌های شوم شان آثاری را به جای بگذارد تا کشورمان را دچار مشکلات جدی و عدیده کند اما در کنار برخی اعمال گام‌های رو به جلو برمی‌داریم.

وی یادآور شد: کل کشور از لحاظ علمی، صنعتی و عمرانی حرکت رو به جلو داشته است البته می تواند خیلی بهتر از این باشد و قوی‌تر از این عمل کرد.

وی تاکید کرد: در مدیریت آن کسی موفق است که بتواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند مثل قطع وابستگی به نفت در اداره مملکت و صرفه‌جویی در جاهایی که لازم نیست برخی هزینه ها انجام شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر ادامه داد: اولویت گذاری به مسائل اصلی و کلیدی همچون مسائل معیشتی عمرانی و رفاهی مردم با حسن تدبیر موجب می شود اعتبارات اندک بهینه هزینه شود و سوء تدبیر موجب می‌شود که اعتبارات فراوان هم به فنا برود و کم ارزش و کم خاصیت شود.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما