کد خبر: 612169
تاریخ انتشار :

کاروان نظامی آمریکا در «الناصریه» عراق هدف حمله قرار گرفت

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

منابع خبری بامداد جمعه گزارش دادند که یک کاروان پشتیبانی متعلق به نیروهای نظامی آمریکا در جنوب عراق هدف حمله قرار گرفت.

بنا بر گزارش‌ها، انفجار دو بمب کنار جاده‌ای در مسیر عبور کاروان پشتیبانی و لجستیک آمریکا در منطقه صبه شهر الناصریه مرکز استان «ذی‌قار» رخ داد که تلفاتی در پی نداشت.

این سومین حمله ظرف سه روز گذشته به کاروان نظامی آمریکاست. عصر پنجشنبه یک کاروان نظامی لجستیک ارتش آمریکا در استان «الدیوانیه» هدف حمله قرار گرفت.

یک روز قبل‌تر هم (روز چهارشنبه) یک کاروان متعلق به نظامیان ایالات متحده هنگام عبور از شهر «الناصریه» هدف بمب کنار جاده‌ای قرار گرفت.

گفتنی است، در ماه‌های اخیر حمله به کاروان‌های حامل تجهیزات لجستیکی برای نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه‌های نظامی گوناگون در عراق سیر صعودی یافته است. این کاروان‌ها عموماً از مرز سوریه در غرب یا مرز کویت در جنوب، وارد عراق می‌شوند.

پس از حملات تروریستی ائتلاف آمریکا علیه نیروهای مقاومت و شهادت شماری از نیروهای الحشد الشعبی عراق و همچنین شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در دیماه ۱۳۹۸ و مخالفت گسترده گروه‌های مقاومت عراق و مردم این کشور با تداوم نظامیان خارجی به ویژه آمریکایی‌ها در کشورشان پارلمان عراق با طرح خروج نیروهای آمریکایی از عراق در پانزدهم همان ماه موافقت کرد؛ با این حال واشنگتن با توسل به بهانه‌های مختلف و غیرموجه همچنان از خارج کردن نیروهای خود از عراق خودداری می‌کند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما