کد خبر: 612196
تاریخ انتشار :

نگرانی نتانیاهو از بازگشت بایدن به برجام

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز به نقل از روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست، پس از آن که وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد دعوت نمایندگان ارشد اتحادیه اروپا را برای تشکیل نشستی با حضور اعضای توافق هسته‌ای (برجام) پیرامون حل و فصل مسائل راجع به این توافق خواهد پذیرفت، دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی اعلام کرد: اسرائیل به ممانعت از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای متعهد است و موضعش درباره توافق هسته‌ای عوض نشده است.

دفتر نخست وزیر این رژیم افزود: اسرائیل باور دارد که بازگشتن به توافق قبلی مسیر ایران برای دستیابی به یک زرادخانه هسته‌ای را هموار خواهد کرد. اسرائیل درباره این موضوع ارتباط نزدیکی با آمریکا دارد.

ادعای رژیم صهیونیستی درباره وجود اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای ایران در حالی مطرح می‌شود که طبق فتوای مقام معظم رهبری ایران، تولید، نگه داری و به کارگیری سلاح هسته‌ای حرام است و مقامات کشورمان بر این اساس بر ماهیت صلح آمیز برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرده اند. این رژیم در حالی نگران بازگشت دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به توافق هسته‌ای است که بایدن در وعهده‌های انتخاباتی اش گفته بود به توافق هسته‌ای که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا از آن خارج شده بود، باز خواهد گشت.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما