کد خبر: 612326
تاریخ انتشار :

در گفت‌وگو با «نامه‌نیوز» مطرح شد

حسین ابراهیمی: از حدادعادل می‌خواهیم سخنان وحدت‌شکن بر زبان نیاورد/ بنای جامعه روحانیت پدرخواندگی نیست بلکه حفظ انقلاب است/ قصد تقابل با شورای ائتلاف را نداریم/ جامعه مدرسین به وقت مقتضی به تکلیفش عمل می‌کند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: سخنان اخیر غلامعلی حداد عادل، رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در نقد جامعه روحانیت این پرسش را به وجود آورد که بنای اصولگرایان آیا وحدت است یا خیر؟ و اگر هدف وحدت در انتخابات است، چرا برخی شخصیت‌ها و تشکل‌ها اصرار دارند که خود میدان‌دار انتخابات باشند و از فضایی که جامعه روحانیت در شورای عالی وحدت به وجود آورده‌اند استقبال نمی‌کنند؟ و اینکه چنین سخنانی چه‌قدر می‌تواند بر روند حرکت سیاسی مجموعه اصولگرایان لطمه بزند؟

حسین ابراهیمی، از اعضای جامعه روحانیت مبارز درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «جامعه روحانیت مبارز همه تلاشش بر وحدت اصولگرایان است. ما نه نامزدی در انتخابات خواهیم داشت و نه می‌خواهیم مقابل جریان‌های اصولگرا بایسیتم و همه تلاش ما این است که اولا مشارکت حداکثری در انتخابات محقق شود و ثانیا همه نیروهای اصولگرا با وحدتی سراسری در انتخابات نامزد شوند».

او درباره لزوم مشارکت حداکثری بیان کرد: «رهبر فرزانه انقلاب در دوران 30ساله رهبری‌شان همواره بر ضرورت تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات تأکید کرده‌اند و ما هم به اطاعت از ایشان می‌خواهیم به هر نحوی مشارکت مردم در انتخابات بالا باشد».

این فعال سیاسی درخصوص مناسبت شورای عالی وحدت با محوریت جامعه روحانیت مبارز با شورای ائتلاف نیروهای انقلاب هم اظهار کرد: «بنای ما وحدت است و در این مسیر به هیچ‌وجه خود را در مقابل شورای ائتلاف نمی‌بینیم و حتی می‌خواهیم نیروهای پایداری را هم جذب کنیم. جامعه روحانیت می‌خواهد میزبان باشد، به این معنی که همه نیروهای اصولگرا را دور هم جمع کند و اصلا نمی‌خواهیم مقابل تشکل، حزب یا افرادی بایسیتم یا برای آنها تعیین تکلیف کنیم».

او دباره انتقادهای اخیر غلامعلی حدادعادل به جامعه روحانیت هم تصریح کرد: «آقای حدادعادل عزیز ما هستند و ما خود را مقابل او نمی‌بینیم اما از او تقاضا می‌کنیم که سخنان وحدت‌شکن بر زبان نیاورد زیرا چنین سخنانی به صلاح جریان اصولگرایی نیست. جامعه روحانیت تقابل با گروه‌های مختلف اصولگرایی را خلاف شرع می‌داند و ما بر اساس وظیفه شرعی خود می‌خواهیم به ایجاد وحدت کمک کنیم و امید داریم که در نهایت بتوانیم به نامزد واحد برسیم».

ابراهیمی درخصوص عنوان «پدرخوانده» که برخی نیروهای سیاسی اصولگرا به جامعه روحانیت نسبت می‌دهد، خاطرنشان کرد: «چنین عنوانی خلاق واقع اشت. چنین چیزی نه در گذشته و نه اکنون هیچگاه وجود نداشته است. جامعه روحانیت و جامعه مدرسین به عنوان تشکل قدیمی که از پیش از انقلاب فعالیت می‌کرده‌اند همواره کوشیده‌اند که در کنار نیروهای معتقد به انقلاب اسلامی باشند و انصاف نیست که تشکلاتی که علامه شهید مطهری یا شهید بزرگوار بهشتی در آن عضو بوده‌اند، چنین برچسب‌هایی زده شود. و خوب است دوستان اصولگرا این نکته را بدانند که بنای ما پدرخواندگی نیست بلکه حفظ انقلاب است. واقعیت این است که ما به دنبال مشارکت حداکثری و ایجاد اجماع برای معرفی نامزدی صالح به مردم هستیم و بازهم می‌گویم که شرط انصاف نیست که جامعه روحانیت با چنین اهدافی پدرخوانده قلمداد شود».

او در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا جامعه روحانیت در تلاش است تا جامعه مدرسین را وارد عرصه سیاسی در انتخابات1400 کند، گفت: «جامعه مدرسین حتما به تکلیفش عمل می‌کند و به وقت نیاز وارد عمل می‌شود. اعضای جامعه مدرسین از شخصیت‌های برجسته و انقلابی هستند و می‌دانند که اگر تکلیف شرعی اقتضاء کند باید وارد عمل شوند».

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما