کد خبر: 612440
تاریخ انتشار :

اظهارات انتخاباتی کاندیدای احتمالی 1400

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، رستم قاسمی، وزیر سابق نفت و معاون اقتصادی سپاه قدس در خصوص انتخابات ۱۴۰۰ و صحبت های رهبری مبنی بر لزوم مشارکت حداکثری در انتخابات گفت: اهمیت مشارکت حداکثری خیلی واضح است. اولا طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مشارکت حداکثری نیاز است و دوما امروزه با توجه به تحولات جامعه جهانی نیاز است که ما در انتخابات ۱۴۰۰ مشارکت حداکثری داشته باشیم.

وی ادامه داد: اولویت اول برای مشروعیت نظام، مشارکت است و اولویت دوم این است که حالا چه گروهی می آیند و در انتخابات پیروز می شوند. من فکر می‌کنم که حتما نظر حضرت آقا این است که اولویت اول مشارکت حداکثری است. بنابراین باید از مردم بخواهیم که پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنند و با هر نگاهی که دارند و به هر کسی که می خواهند رأی بدهند.

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در خصوص فضای سیاسی و انتخاباتی کشور گفت: به نظر من قضاوت در این‌باره زود است و هنوز فضای انتخابات شکل نگرفته است، باید به زمان انتخابات نزدیک تر شویم. ولی به هر حال امروز مردم ما مشکلات معیشتی و اقتصادی دارند و قطعا به ‌دنبال چهره‌های کارآمد اقتصادی هستند که بتوانند نیازها و مشکلات کشور را حل کنند.

وزیر سابق نفت در خصوص کاندیداتوری زنان در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: حتما حضور زنان هم به عنوان کاندیدای انتخابات و هم در کابینه خوب است. طبیعتا در دولت نیز حتما باید به این موضوع توجه کرد. بخش مهمی از جامعه را بانوان تشکیل داده‌اند و مشارکت زنان در اداره کشور نیاز است.

فرمانده پیشین قرارگاه خاتم الانبیا در خصوص برخی اخبار مبنی بر انتصاب به عنوان معاون اقتصادی سپاه قدس گفت: من هفت سال است که در نیروی قدس هستم. در واقع بعد از وزارت توفیق خدمت در نیروی قدس را داشته‌ام و این موضوع مربوط به امروز نیست.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما