کد خبر: 612660
تاریخ انتشار :

انتقال یک شاهزاده سعودی از زندان به بیمارستان

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش سعودی لیکس، یک واحد امنیتی سعودی اعلام کرد که «ترکی بن عبدالله» شاهزاده بازداشت شده سعودی از زندان به بیمارستان منتقل شده است.

این منبع افزود: شاهزاده سعودی که از سال 2017 به دستور «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در زندان به سر می‌برد در شرایط اوضاع جسمانی وخیمی از زندان به بیمارستان منتقل شده و جزئیات دیگری در خصوص این موضوع فاش نشده است.

پیش از این مجتهد، افشاگر اسرار آل سعود در توئیت خود تلاش برای خودکشی شاهزاده زندانی ترکی بن عبدالله را تایید کرد .

مجتهد در صفحه مشهور خود در توییتر به نام العهد الجدید که بیش از 380 هزار دنبال کننده دارد، نوشت که شاهزاده ترکی بن عبدالله چند روز پیش از تلاش برای خودکشی که ممکن بود به مرگش منجر شود، جان سالم به در برده است.

شمار نامعلومی از شاهزاده‌های بسیار ثروتمند سعودی همچنان بر اساس برنامه به اصطلاح مبارزه با فساد محمد بن سلمان در زندان به سرمی‌برند که شاهزاده ترکی بن عبدالله در صدر این شاهزادگان زندانی قرار دارد.

ترکی 47 ساله فرزند برجسته ملک عبدالله پادشاه پیشین سعودی است. او خلبان جنگنده و دارای مدارج علمی است و در آمریکا و انگلیس آموزش دیده است. وی فرماندار قدرتمند ریاض و سپس مدیر اجرایی موسسه ملک عبدالله بود که این موسسه از امور خیریه در سراسر جهان با میلیاردها دلار حمایت مالی می‌کند.

ترکی که مسئولان او را به کسب درآمد نامشروع در پروژه ساخت متروی ریاض متهم می‌کنند، بدون هیچگونه کیفرخواست رسمی در زندان به سر می‌برد. ژنرال «علی القحطانی» رئیس تیم ترکی نیز دستگیر شد، اما در بازداشت در شرایط نامعلومی درگذشت و برخی اطلاعات درز کرده حکایت از آن دارد که مرگ او زیر شکنجه بوده است.

علاوه بر زندانی شدن ترکی، محمد بن سلمان سه فرزند دیگر ملک عبدالله از جمله شاهزاده «متعب بن عبدالله» 65 ساله رئیس گارد ملی را بازداشت کرد که از سمت خود برکنار شد. شاهزاده «فیصل بن عبدالله 40 ساله» نیز که رئیس سابق جمعیت هلال احمر عربستان بود،دستگیر شد. شاهزاده «مشعل بن عبدالله» استاندار سابق استان مکه مکرمه نیز بازداشت شد، اما این سه نفر آزاد شدند درحالی‌که ترکی همچنان در زندان باقی ماند.

بسیاری از افرادی که در ارتباط با آل سعود هستند اعلام کردند که به نظر می‌رسد که محمد بن سلمان روی خاندان ملک عبدالله متمرکز است و این امر حاکی از آن است که وی تصمیم دارد تا رقبای سیاسی خود را برای رسیدن به تاج و تخت از صحنه حذف کند و همچنین صندوق موسسه ملک عبدالله را که زیر نظر ترکی بن عبدالله اداره می‌شود را در اختیار خود بگیرد؛چراکه ارزش این صندوق بین 20 میلیارد تا 30 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما