کد خبر: 612924
تاریخ انتشار :

خبر مهم رئیس جمهور درباره واکسن کرونا + جزئیات

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، مهمترین بخش اظهارات حسن روحانی به شرح زیر است: * عید امسال و رفت و آمد اگر دچار موج چهارم هم نشود، باز هم مردم باید مراعات کنند. * از مار غاشیه به افعی پناه برده ایم! * از ویروس چینی به انگلیسی رسیدیم. * همه ما دلمان میخواهد شب عید شب آرامی برایمان باشد. * عید ۱۴۰۰ چیزی شبیه به عید ۹۹ است.

* شرایط ما در هفته های پیش رو برای کادر درمان و افراد مسن با آغاز واکسیناسیون بهتر می شود. * هر مقدار بتوانیم واکسن مورد نیاز تهیه می کنیم. * واکسن امروز مثل ماسک در روزهای اول بیماری است * وظیفه اخلاقی حکم می کند به فکر همه مردم جهان باشیم. * شرایط ما در هفته های پیش رو بهتر می شود. * آثار واکسن ها برای ما خیلی روشن نیست. * عوارض واکسن ها هم برای ما در ابهام قرار دارد. * خوزستان با پیک جدیدی مواجه شده و امروز شهرهای قرمز ما فقط در خوزستان هستند. * هیچ جای دیگر وضعیت قرمز نداریم. * قرارگاه، رسالت سنگینی درباره استان خوزستان بر دوش دارد. * خوشبختانه در خوزستان تست ها افزایش یافته و مسئله رهگیری افزایش یافته و محدودیت ها اعمال می شود تا شرایط در خوزستان بهتر شود. * واکسن باعث ضعیف شدن پروتکل ها نمی شود و همچنان اصل رعایت پروتکل های بهداشتی باید مد نظر ما باشد.

* تست تشخیصی را باید روزانه افزایش بدهیم. * ناچار به ادامه محدودیت ها هستیم. * شاید کل سال آینده محدودیت ها باشند و اقدامات تنبیهی هم انجام خواهد گرفت.

مشروح اظهارات رئیس جمهور را در ادامه بخوانید: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در پنجاه و نهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، با تبریک میلاد حضرت علی(ع) و تسلیت شهادت حضرت زینب(س) اظهار کرد: این روزها نسبت به دو سه ماه پیش برای ما روزهای حساس تری است. مردم هم در جنب و جوش اجتماعی و فرهنگی و هم در جنب و جوش نظافت و تمیزی و مسائل بهداشتی هستند.

روحانی ادامه داد: اگر دچار موج چهارم نشویم باز هم همه باید مراعات کنیم. عید امسال چیزی مشابه عید پارسال است. شاید از نظرهایی باید بیشتر از پارسال مراعات کنیم. پارسال می گفتیم از دست ویروس وهان چه کار کنیم. امسال از مار غاشیه به افعی پناه بردیم. حالا می گوییم به پناه ویروس وهان بریم و ویروس انگلیسی سراغمان نیاید. شرایط سخت تر شده است. مردم عزیز و بزرگوار ما که طی این ۱۳ ماه همیشه لطف و همکاری کردند ان شاءالله این ایام هم رعایت می کنند.

وی ادامه داد: هر اندازه که بتوانیم واکسن تهیه می کنیم. مردم می دانند واکسن امروز مشابه ماسک در اوایل این بیماری است. چه طور مسیر هواپیماها را عوض می کردند و ماسک ها را در فرودگاه ها می گرفتند. امروز آن شرایطی که برای تهیه ماسک وجود داشت، در دنیا برای واکسن پیش آمده است.

روحانی افزود: شرایط فعلی یک امتحان بزرگی است برای همه دنیا. مصونیت واقعی زمانی آغاز می شود که در سراسر جهان همه مردم بتوانند از واکسن استفاده کنند. امروز واکسن شرایط خاصی دارد. اولا آثار واکسن ها برایمان مشخص نیست. اینکه تا چه زمانی و چه اندازه موثر است. آیا عوارض دارد یا خیر هم در ابهام است. برخی هم در دنیا از زدن واکسن می ترسند به دلیل ابهاماتی که در دنیا وجود دارد، اما در شرایط فعلی ما راهی جز اجرای پروتکل و در کنارش واکسن نداریم. باید از واکسن استفاده شود. برای بسیاری از افراد مصونیت ایجاد می کند.

رییس جمهور تاکید کرد: ما در شرایط فعلی باید بیش از سابق از مرزها مراقبت کنیم. دیدیم یکی از استان های ما - خوزستان - با یک پیک عجیبی روبه رو شد. در هیچ استانی شهر قرمز نداریم. فقط برخی شهرهای استان خوزستان قرمز است و اگر رعایت نکنیم به استان های همجوار سرایت می کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما