کد خبر: 613384
تاریخ انتشار :

۴۰ هدف مربوط به تروریستها در کرکوک شناسایی شده است

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از الفرات نیوز، نعمه الکوفی معاون رئیس ستاد سازمان حشد شعبی عراق در سخنانی ضمن تاکید بر انجام عملیات ثأر الشهداء (انتقام شهیدان) که امروز برای منهدم کردن مقرهای داعش در جنوب غرب کرکوک آغاز شده، خاطر نشان کرد که در این عملیات حدود ۴۰ هدف مربوط به تروریست ها شناسایی شده و واحدهای نظامی نسبت به منهدم کردن آنها اقدام خواهند کرد.

به گفته این مقام مسئول در حشد شعبی نیروهای این سازمان عملیات خود را از ده محور به منظور تحقق اهداف از پیش طراحی شده در جنوب غربی کرکوک آغاز کرده و در مساحتی بالغ بر سه هزار کیلومتر مربع عملیات خواهند کرد.

گفتنی است که سازمان حشد شعبی عراق، امروز (چهارشنبه - ۳ مارس)، از آغاز عملیات موسوم به «ثأر الشهداء» (انتقام شهدا) برای تعقیب و پیگرد بقایای داعش در مناطق جنوب غرب کرکوک خبر داد.

بر اساس بیانیه‌ای که در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حشد شعبی منتشر شد، در این عملیات، فرماندهی ستاد حشد در کرکوک و شرق دجله، شش تیپ ۲۲، ۹، ۸۸، ۱۶، ۱۵ و ۵۲، و دو هنگ عملیات ویژه و ماموریت‌های خاص حشد شعبی در کنار نیروهای ارتش و پلیس فدرال با پشتیبانی نیروی هوایی عراق مشارکت دارند.

این عملیات در حالی انجام می‌شود که عملیات مشابهی، چهار روز پیش در شمال شرق دیالی علیه هسته‌های خاموش داعش آغاز شد و تا به امروز ادامه دارد.

از سوی دیگر خبرنگار المیادین اعلام کرد که یک کاروان لجستیک وابسته به ائتلاف آمریکایی در الیوسفیه در جنوب بغداد هدف قرار گرفت.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما