کد خبر: 614642
تاریخ انتشار :

سه کشور عربی دیگر به توافق سازش با اسرائیل خواهند پیوست

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از آناتولی، «الی کوهن» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی طی اظهاراتی مدعی شد که کشورهای عربی و آفریقایی بیشتری در حال نزدیک شدن به امضای توافق سازش با تل آویو هستند.

وی که این سخنان را در گفتگو با نشریه صهیونیستی «یدیعوت آحارونت» مطرح می‌کرد، گفت که سه کشور عمان، عربستان سعودی، قطر و همچنین کشور آفریقایی نیجر بسیار به امضای توافق با اسرائیل نزدیک شده‌اند.

وی در ادامه مدعیات خود افزود: کمتر از یک ماه قبل، از سفری تاریخی به سودان بازگشتم و هفته گذشته نیز برای شرکت در یک نشست اقتصادی - امنیتی در مصر بودم.

وی همچنین در خصوص امضای توافق میان کشورهای عربی و اسرائیل گفت: در خلیج (فارس)، ما در خصوص عمان، عربستان سعودی و قطر مشغول رایزنی هستیم. علاوه بر این، انتخابات در نیجر برگزار شده که نتیجه به نفع طرفداران آمریکایی‌ها بوده است که همین موضوع شانس آغاز روابط با اسرائیل را افزایش خواهد داد.

لازم به ذکر است، پیشتر در روز چهارشنبه، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی اظهاراتی مشابه در گفتگو با رادیو اسرائیل مدعی شد که چهار کشور دیگر نیز در صف امضای قرارداد سازش با اسرائیل هستند، هرچند وی به نام این کشورها هیچ اشاره‌ای نکرده بود.

منبع: مهر

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما