کد خبر: 615194
تاریخ انتشار :

اتهام‌زنی دوباره فرانسه علیه ایران

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، وزارت خارجه فرانسه روز پنج‌شنبه در بخش پرسش و پاسخ کنفرانس خبری درخصوص مسئله هسته‌ای ایران تصریح کرد: درحال همکاری نزدیک با شرکای تروئیکای اروپایی و همچنین مسکو و پکن هستیم تا راه‌حلی دیپلماتیک پیدا کنیم که اجازه دهد ایران به تعهدات هسته‌ای خود احترام بگذارد و آمریکا در سریع‌ترین زمان ممکن به توافق بازگردد. ما گفتگو‌هایی با تهران و واشنگتن در این خصوص داشته‌ایم.

وزارت خارجه فرانسه در ادامه اظهار کرد: این گفتگو‌ها ضروری‌تر هستند چراکه ایران با پیشنهاد سرویس اقدامات خارجه اروپا درخصوص ارتباط مستقیم میان مشارکت‌کنندگان برجام و ایالات متحده که یک ماه و نیم پیش ارائه شد و باعث تسهیل گفتگو‌ها می‌شد، موافقت نکرده است. ما و شرکای‌مان امیدواریم که به لطف تلاش‌هایمان فرمت‌های جایگزین موثر دیگری دایر شوند.

وزارت خارجه فرانسه در آخر گفت: این شرایط بسیار مشکل‌ساز است. ایران بیش از یک ماه است که به نقض جدی برجام ادامه می‌دهد و توانایی‌های نظارتی و راستی‌آزمایی آژانس اتمی را محدود کرده است.

به گزارش ایسنا، مجلس شورای اسلامی ایران با گذشت نزدیک به دو سال از خروج آمریکا از توافق هسته ای، متحمل شدن تحریم‌های بازگردانی شده و تحریم‌های جدید از سوی این کشور و بدعهدی کشور‌های اروپایی در عمل به تعهداتشان در زمینه پیدا کردن راهکاری عمل‌گرایانه برای کاهش تاثیر تحریم‌ها و عادی‌سازی روابط اقتصادی با ایران، تصویب کرد که ایران اجرای پروتکل الحاقی را متوقف خواهد کرد. به موجب این اقدام، بازرسی‌های آژانس در ایران محدود خواهد شد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما