کد خبر: 616229
تاریخ انتشار :

پکن: مسلمانان سراسر جهان مدتهاست که گرفتار آمریکا هستند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سخنگوی وزارت خارجه چین سه شنبه بعد از ظهر به وقت تهران در نشست هفتگی با خبرنگاران به سئوالات مخلتف در زمینه اوضاع منطقه و جهان پاسخ داد.

به نوشته وبگاه «وزارت خارجه چین» «ژائو لیجان» سخنگوی وزارت خارجه چین در پاسخ به ادعاهای اخیر «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در مورد وضعیت مسلمانان «سین کیانگ» گفت، آمریکا سرخپوستان خود را نسل کشی کرد. سیاه پوستان را معامله و به بردگی گرفت و بی شرمانه به کشورهای دیگر حمله و در امور آنها دخالت کرد و شواهد مستدلی در زمینه جنایت‌های مختلف آمریکا وجود دارد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین در ادامه گفت که آمریکا تلاش دارد بین چین و کشورهای مسلمان تفرقه بیاندازد. وی به آمریکا یادور شد که 64 کشور جهان از جمله ملل مسلمان چون ایران، سوریه، پاکستان و برخی دیگر در چهل و ششمین نشست شورای حقوق بشر از چین حمایت کردند.

این دیپلمات چینی به سفر نمایندگان سازمان همکاری شانگهای ،سفرا و دیپلمات‌های 21 کشور به سین کیانگ اشاره کرد و گفت که آنها پس از دیدن اوضاع در سین کیانگ به این نتیجه رسیدند که اتهام‌ها علیه چین بی اساس است. همانطور که واقعیت نشان داده، توطئه های شرورانه آمریکا در اختلاف افکنی ، تاثیری بر کشورهای مسلمان ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در بخش دیگری افزود: « آمریکا در حال سرپوش گذاشتن بر سوابق اسفناک خود در مورد رفتار با مسلمانان است. از سال 2001 به این سو، ایالات متحده عملیات نظامی را در بیش از 80 کشور تحت عنوان مبارزه با تروریسم آغاز کرده و به واسطه آن بیش از 800 هزار نفر از جمله 330 هزار غیرنظامی جان خود را از دست داده اند. ایالات متحده با استناد به یک لوله آزمایش حاوی پودر لباسشویی و یک فیلم، آشکارا به کشورهای مستقل از جمله عراق و سوریه حمله کرد و باعث کشته شدن شدن ده‌ها هزار غیرنظامی و بی‌خانمان شدن میلیون‌ها نفر شد. آیا آمریکا اینگونه از مسلمانان مراقبت می‌کند؟ چرا ایالات متحده فقط نسبت به مسلمانان در سین کیانگ نگران است؟ مسلمانان سراسر جهان مدتهاست که گرفتار ایالات متحده هستند و این کشور به هیچ وجه به مسلمانان اهمیت نمی‌دهد و سعی دارد عصبانیت جامعه مسلمانان را از خود دور کند.»

به دنبال پیام «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان در اقصی نقاط جهان، یک سازمان حقوق بشری روز سه شنبه واکنش نشان داد. سازمان دیدبان حقوق بشر در واکنش به پیام آنتونی بلنیکن، وزیر خارجه آمریکا در این زمینه و در توییتی نوشت: « یادآوری؛ از زمان آغازجنگ علیه تروریسم جهانی از سوی ایالات متحده و از سال 2001 ، تاکنون 59 میلیون نفر که بیشتر آنها مسلمان هستند، آواره شده‌اند.»

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما