کد خبر: 616946
تاریخ انتشار :

رونمایی از خاطرات هاشمی رفسنجانی در سال ۷۷

انتخاب/ در جستجوی مصلحت، عنوان خاطرات روزنوشت سال ۱۳۷۷ آیت الله هاشمی رفسنجانی است که قرار است پنجشنبه این هفته، طی مراسمی در خانه موزه هاشمی رونمایی می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

خاطرات روزنوشت سال 1377 آیت الله هاشمی رفسنجانی این هفته رونمایی می شود.

 «در جستجوی مصلحت»، عنوان خاطرات روزنوشت سال 1377 آیت الله هاشمی رفسنجانی است که قرار است پنجشنبه این هفته ، طی مراسمی در خانه-موزه هاشمی رونمایی شود.

وقایع جنجالی سال 1377 که از دستگیری غلامحسین کرباسچی در ابتدای سال آغاز و با کتک زدن وزیر ارشاد، استیضاح وزیر کشور و قتل های زنجیره تداوم یافت، اهمیت خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی در این سال، که به بیان ناگفته ها و پشت صحنه این وقایع می پردازد را افزایش داده است.


عماد هاشمی مدیرعامل دفتر نشرمعارف انقلاب، به خبرنگار ما گفت: خاطرات روزنوشت سال 1377 آیت الله هاشمی رفسنجانی، که به تازگی به طبع رسیده است، پنجشنبه نهم اردیبهشت ماه در مراسمی در خانه موزه آیت الله، رونمایی خواهد شد.

وی افزود: این کتاب حاوی روایتی متفاوت وبعضا بازگو نشده از پشت پرده برخی از اتفاقات مهم کشور در سال 1377 است که از جمله آنها به قتلهای زنجیره ای، دادگاه آقای کرباسچی، برکناری وزیرکشور، حصر آیت الله منتظری ، حمله به وزیرارشاد و وزیرکشور در مراسم تشییع شهدا و تلاشهای پیدا وپنهان برای مذاکره با آمریکا ورویدادهای دیگرمی توان اشاره کرد.

عماد هاشمی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی از ابتدای سال 1360 تا یک روز پیش از رحلت، خاطرات روزانه خود را ثبت کرده است، گفت: پیش از این خاطرات 17 سال منتشر شده بود وامسال هجدهمین جلد از این خاطرات منتشر می گردد و 18 جلد باقیمانده نیز در آینده بتدریج منتشر خواهد شد.

کتاب هاشمی رفسنجانی، کارنامه وخاطرات 1377 در 840 در قطع وزیری وبهمراه دهها عکس وسند تاریخی بعضا منتشر نشده، در دسترس علاقمندان قرار می گیرد.

گفتنی است این کتاب به اهتمام فائزه هاشمی دختر آیت الله هاشمی رفسنجانی می باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما