کد خبر: 620223
تاریخ انتشار :

جلیلی: باید اهرم فشار اقتصادی دشمن را برای همیشه غیر فعال کنیم

سعید جلیلی گفت: عرصه انتخابات عرصه انتخاب مردم است و زمانی انتخاب شایسته صورت می‌گیرد که برنامه‌های نامزدها برای مردم تبیین شده باشد که وظیفه این تبیین برعهده رسانه ملی است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 وی در جمع خبرنگاران پس از پایان برنامه  گفت وگو با جوانان در رادیو جوان در جمع خبرنگاران  افزود: رسانه ملی باید برنامه‌های اقناع کننده داوطلبان را به گوش مردم برساند تا مردم بتوانند انتخاب درستی داشته باشند.

داوطلب شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم با اشاره به برنامه‌های پیش بینی شده در رسانه ملی گفت: امسال امکان برگزاری جلسات حضوری وجود ندارد بنابراین  نقش صداوسیما پررنگ‌تر شده و می‌بایست زمینه تبادل نظر و مناظره میان کاندیداها بیش از پیش فراهم شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اگر دولتی می‌خواهد مصالح واقعی مردم را در نظر بگیرد باید از یک برنامه جامع برای حل موضوعات اساسی در کنار یکدیگر استفاده کند.

جلیلی افزود: شما باید تورم را به گونه‌ای حل کنید که موجب رکود نشده و اشتغال هم ایجاد شود. همچنین باید اشتغال را به گونه‌ای ساماندهی کنید که مردم احساس کنند که معطل چند کشور خارجی نمی‌شوند؛ اینها شروط اقتصاد مقاومتی است.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه تعامل گسترده و سازنده با کشورهای خارجی، روی دیگر اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: وقتی می‌توانید اقتصاد خود را فعال کنید که بتوانید تبادلات اقتصادی جدی داشته باشید. برنامه اقتصادی دولت باید به قدری موثر و قدرتمند باشد که اگر دشمن از اهرم فشار اقتصادی استفاده می‌کند آن را برای همیشه بی اثر کند نه اینکه این موضوع به صورت مقطعی حل شود و منجر به شرطی شدن اقتصاد باشد.

جلیلی تاکید کرد: نباید اینگونه باشد که آنان برای مقطعی بگویند که اگر شما اقدامات مشخصی را انجام دهید، ما هم ۱۲۰ روز فشار اعمال نخواهیم کرد؛ اگر در برابر تحریم اینگونه رفتار شود، بعد از ۱۲۰ روز دوباره اقتصاد ما شرطی می‌شود.

جلیلی در پایان اظهارات خود با بیان اینکه لازمه رفع مشکل اقتصادی جهاد همگانی با پیشگامی مسئولان کشور است، تصریح کرد: دولت باید مجموعه‌ای از مناسبات و رفتارهایی را که حاصل آن اصلاح اقتصادی است، اعمال کند تا نه تنها منجر به اداره مناسب کشور شود بلکه کشور جهش نیز پیدا کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما