کد خبر: 620601
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/ گفتگوی نامه نیوز با قدیری ابیانه؛

پایداری رئیسی را از جلیلی قوی‌تر دید

فعال سیاسی اصولگرا گفت: جبهه پایداری سمت آقای رئیسی آمد چون ایشان را برای خدمت قوی تر از جلیلی می داند، کما اینکه در دوره گذشته نیز از آقای رئیسی حمایت کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: هر روز که می گذرد جریانات سیاسی بیشتری از سیدابراهیم رئیسی حمایت می کنند، آخرین آنها جبهه پایداری بود که هرچند اظهارنظر اعضایش نشان می داد پشت جلیلی هستند اما به یکباره تغییر جهت داد و از سیدابراهیم رئیسی حمایت کرد.

محمدحسن قدیری ابیانه در گفتگو با نامه نیوز درباره چرایی چرخش جبهه پایداری از جلیلی به رئیسی گفت: شاهد یک تخریب بسیار گسترده ای از سوی آقای روحانی و حامیان داخلی و خارجی او در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 علیه آقای رئیسی بودیم. این تبلیغات موثر شد و آقای رئیسی دوره پیش رأی نیاورد. آقای روحانی در انتخابات گذشته وعده های زیادی داد که نه تنها محقق نشد بلکه برعکس از آب درآمد.

وی افزود: امروز مردم با گوشت، پوست و استخوان شان وضعیت اقتصادی کنونی برآمده از مدیریت دولت روحانی را حس می کنند و معتقدند فریب خوردند. در عین حال با انتصاب آقای رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه شاهد مبارزه قاطعانه و بدون ملاحظه با مصادیق دانه درشت مفاسد اقتصادی بوده ایم. مردم امروز از عملکرد قوه قضائیه کاملا راضی هستیم. همچنین با پیگیری قوه قضائیه 2 هزار کارخانه تعطیل شده احیا شدند و همین مسئله موجبات اشتغال زایی را فراهم آورد.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه مردم امروز می دانند، می توانند به آقای رئیسی اعتماد کنند، یادآور شد: جریانات سیاسی نیز به دو دلیل در حال اضافه شدن به پویش حمایت از آقای رئیسی هستند. نخست آنکه آنها می بینند ایشان کسی است که می تواند وضعیت کشور را اصلاح کند. بر همین اساس برخی اصلاح طلبان نیز اعلام کردند به آقای رئیسی رأی می دهند. دوم آنکه امکان دارد برخی جریانات حس کرده اند آقای رئیسی پیروز انتخابات است می خواهند در این پیروزی مشارکت کنند.

وی افزود: آقای جلیلی شخصیت ولایتمدار، خادم مردم، سالم و دلسوز است اما آقای رئیسی هم همین طور است. طبیعتا هر حزب و جریانی که قصدش خدمت باشد بین این دو گزینه، آقای رئیسی را ترجیح خواهد داد. به همین دلیل جبهه پایداری سمت آقای رئیسی آمد چون ایشان را برای خدمت قوی تر می داند، کما اینکه در دوره گذشته نیز از آقای رئیسی حمایت کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما