کد خبر: 622406
تاریخ انتشار :

واکنش تند و صریح عضو شورای نگهبان به اظهارات مصلحی

آیت الله مدرسی یزدی از فقهای شورای نگهبان به اظهارات جنجالی مصلحی درباره احراز نشدن صلاحیت هاشمی رفسنجانی در انتخابات سال 92 واکنش نشان داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

آیت الله مدرسی یزدی در گفتگو با "آخرین خبر" درباره اظهارات مصلحی تاکید کرد صحبت های آقای مصلحی در این شرایط خاص آنهم با این روش بسیار تعجب برانگیز بود، هرچند ممکن است بالاخره مطالب جزئی از آن جلسه به دلیل گذشت سال‌ها از ذهن رفته باشد اما کلیت آن خیر.

مهمترین اظهارات آیت الله مدرسی یزدی

*روایتی که ایشان[مصلحی-وزیر اطلاعات وقت] از آن جلسه گفته را من به یاد نمی‌آورم بلکه [بر اساس آنچه که به یاد می‌آورم] این صحبت‌ها صرفا برداشت‌های فردی ایشان از آن جلسه است.

*بهترین توجیه من این است که گوینده این کلمات در شرایط خاصی قرار داشته و یا آنکه آنچه را دوست می‌داشته واقعیت داشته باشد، آن را تصویر کرده

*شورای نگهبان با نهادهایی که به صورت مکتوب در ارتباط است بر سر "ان قلت"و "قلت" بحث نمی‌کند.

*این روشی که آقای مصلحی گفته- روش هزینه و فایده که در این کلیپ آمده- کاملا با روش تصمیم‌گیری در شورای نگهبان بیگانه است

روز قبل ویدئویی از حیدر مصلحی در فضای مجازی منتشر شد که وزیر اطلاعات دولت دهم یادآور شده بود: من در دوران وزارتم در مورد یکی از شخصیت‌هایی که جایگاه قابل‌توجهی هم داشت بررسی‌هایی انجام دادم در کف خیابان نشان می‌داد این آقا اگر بیاید، رأی می‌آورد. در بررسی‌هایم تأیید صلاحیت و رد صلاحیت آن فرد و هزینه فایده هرکدام از آن‌ها را مشخص کردم. بعد جمع‌بندی کردم و این جمع‌بندی را به دستگاه‌هایی که باید، ارائه کردم و در نهایت شورای نگهبان از من دعوت کرد بیایم و این هزینه فایده را توضیح دهم که رفتم و در دو صفحه این موضوع را به آنان گفتم.

وی افزود: در این بررسی که به شورای نگهبان ارائه شد تمام ابعاد را دیده بودم و چیزی نبود که از قلم افتاده باشد. فقط یکی از آقایان حقوقدان شورای نگهبان از من پرسید شخصیت این فرد چه می‌شود؟ گفتم من با شخصیت کاری ندارم من دارم هزینه فایده برای نظام می‌کنم. بله، ممکن است یک شخصیت گاهی لازم باشد که فدای نظام شود. ما این‌همه شهید دادیم و شخصیت‌هایی مثل شهید بهشتی را برای انقلاب و نظام دادیم، پس گاهی لازم است شخصیت‌هایی را برای نظام کنار بگذاریم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما