کد خبر: 623345
تاریخ انتشار :

پاسخ تهرانی‌ها به ناکارآمدی شورای شهر فعلی تهران + جزئیات

در انتخابات اخیر شورای شهر تهران، ۶ نفر از اعضای شورای شهر فعلی تهران حضور داشتند که آرای بسیار پایین آنها، گویای روی‌گردانی مردم تهران به دلیل ضعف شدید عملکرد آنها در ۴ ساله اخیر مدیریت شهر تهران بوده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

فرمانداری تهران شب گذشته آراء ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران را اعلام کرد و همان‌طور که انتظار می‌‌رفت با توجه به عملکرد ضعیف و ناکارآمدی شورای شهر فعلی تهران، شهروندان تهرانی این بار به هیچ یک از اعضای این شورا اعتماد نکردند.

در این دور از انتخابات، لیست شورای ائتلاف با سرلیستی مهدی چمران و با حضور کاندیداهای جوان و با تجربه با شعار "دوباره خدمت، تهران سربلند" پا به عرصه انتخابات گذاشتند و در نهایت لیست 21 نفره این ائتلاف به ششمین دوره شورای شهر تهران راه پیدا کرد.

در مقابل لیست ائتلاف، لیست جبهه اصلاح‌طلبان با عنوان "لیست جمهور" قرار داشت که ترکیب این لیست شامل 6 نفر از اعضای فعلی شورای شهر تهران و سایر افراد وابسته به اصلاح‌طلبان بود که این لیست با حمایت چهره‌های سرشناس اصلاحات وارد عرصه انتخابات ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران شد اما این بار شهروندان تهرانی به هیچ یک از کاندیداهای حاضر در این لیست، اعتماد نکردند و در نهایت این لیست با کسب آراء بسیار ضعیف از ورود به عرصه مدیریت شهر تهران حذف شد.

در این دوره از انتخابات، 6 نفر از اعضای شورای شهر فعلی تهران حضور داشتند که آرای بسیار پایین آنها، گویای روی‌گردانی مردم تهران به دلیل ضعف شدید عملکرد آنها در 4 ساله اخیر مدیریت شهر تهران بوده است. در این انتخابات «علی اعطا» صرفاً 32 هزار و 618 رأی، «محمد علیخانی» 25 هزار  478 رأی، «افشین حبیب‌زاده» 28 هزار و 970 رأی، «مجید فراهانی» 26 هزار و 40 رأی، «محمد سالاری» 36 هزار و 556  و الهام فخاری 25 هزار و 855 رأی کسب کردند و با این احتساب از ورود به شورای شهر تهران در دوره بعد بازماندند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما