کد خبر: 624082
تاریخ انتشار :

کارت زرد وزیر کار از مجلس ! + جزئیات

نمایندگان مجلس پس از استماع توضیحات وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در خصوص علت قطع بیمه قالیبافان که سوال محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز بود، از پاسخ‌های وزیر قانع نشدند و به وی کارت زرد دادند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در نشست علنی امروز (چهارشنبه 9 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، طرح سوال محمدحسین فرهنگی از وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی درباره "علت تضییع گسترده حقوق قالیبافان و بافندگان فرش و قطع بیمه آنان"مطرح شد که سوال کننده پس از استماع توضیحات شریعتمداری و عدم اقناع از توضیحات وی، سوال را به رأی گذاشت و نمایندگان مجلس نیز با 45 رأی موافق، 158 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع از پاسخ های وزیر قانع نشدند.

زهرا شیخی مبارکه سخنگوی کمیسیون بهداشت گزارشی از نحوه بررسی سوال در این کمیسیون ارائه کرد و گفت: در اجرای ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس، سؤال فوق‌ در جلسه رسمی مورخ 22 دی ماه 1399 ‌کمیسیون با حضور نماینده سؤال‌کننده و وزیر مطرح‌ و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سؤال کننده از پاسخ های ارائه شده وزیر، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده و مستند به بند (3) ماده (207) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سؤال جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال می‌شود.

نمایندگان همچنین در جریان بررسی سوال حسین میرزایی و تعدادی از نمایندگان از محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص اینکه منابع حاصل از فروش شرکت سرمایه تامین اجتماعی (شستا) کجا هزینه شده؟ از توضیحات وزیر با 62 رأی موافق 126 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از مجموع 225  نماینده حاضر در صحن قانع نشدند و به وی کارت زرد دادند.

مجید انصاری در تشریح گزارش کمیسیون اجتماعی گفت:‌ در اجرای ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس، سؤال فوق‌ در جلسه رسمی  مورخ   26/11/1399 ‌کمیسیون با حضور 16 نفر از نمایندگان عضو کمیسیون، نماینده محترم سؤال‌کننده و وزیر محترم مطرح‌ و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سؤال کننده از پاسخ های ارائه شده وزیر، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده  و مستند به بند (3) ماده (207) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سؤال جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال می‌گردد.

منبع: خانه ملت

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما