کد خبر: 624934
تاریخ انتشار :

مخالفت دادگاه ترکیه با ضمیمه گزارش آمریکا به پرونده خاشقجی

خدیجه جنگیز نامزد جمال خاشقجی گفت، دادگاه شهر استانبول ترکیه در نشست اخیر خود با اضافه کردن اطلاعات یک گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا به پرونده قتل این خبرنگار عربستانی مخالفت کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، به نقل از سی.ان.ان، خدیجه جنگیز محقق ترکیه‌ای و نامزد جمال خاشقجی در حسابش در توئیتر نوشت: من امیدوارم و دعا می‌کنم که عدالت اجرا شود. جدیدترین اخبار از استانبول به این صورت است که دادرسی تمام شده و قاضی مجددا با اضافه کردن اطلاعات مربوط به گزارش اطلاعاتی آمریکا مخالفت کرد.

جنگیز همچنین در توئیتی قبل از این جلسه گفت که قتل خاشقجی "جنایت علیه بشریت است و این جنایت را نمیتوان فراموش کرد یا بخشید. من هر چه در توانم باشد و قادر به انجامش باشم انجام خواهم داد تا اطمینان حاصل کنم عدالت در این پرونده اجرا می شود.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا در گزارشی که از سوی دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا ماه فوریه گذشته منتشر شد گفتند: ما ارزیابی می کنیم که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان عملیاتی در شهر استانبول ترکیه برای دستگیر کردن یا کشتن خاشقجی را تایید کرده است. این گزارش حاوی اسامی 21 فرد دیگر بوده که سه تای آنها بعدا حذف شدند.

بعد از این رخداد خدیجه جنگیز درخواستی را نزد دادگاه ثبت کرد تا این گزارش اطلاعاتی آمریکا را در فهرست اسناد و مدارک پرونده قتل جمال خاشقجی بگنجاند اما قاضی در نشست دادگاه در مارس گذشته از گنجاندن این گزارش خودداری کرده و در توجیه این تصمیمش گفت که این گزارش "هیچ چیز به محاکمه اضافه نخواهد کرد" و او همچنین در نشست روز پنجشنبه نیز مجددا با درخواست گنجاندن این گزارش مخالفت کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما