کد خبر: 624769
تاریخ انتشار :

بلایی که قطعی برق برسر داروهای داروخانه‌ها آورده

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: مشکل دیگری که قطعی برق برای داروخانه‌ها دارد این است که حتی داروهایی که در قفسه نگهداری می‌شوند نیز ممکن است دچار آسیب شوند زیرا با قطعی برق دمای هوا به بالای 25 درجه سانتیگراد می‌رسد که نگهداری دارو در قفسه‌ها نیز دچار مشکل می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

دکتر سید علی فاطمی درباره مشکلاتی که قطعی برق در داروخانه‌ها و برای بیماران ایجاد می‌کند، اظهار کرد: زنجیره سرما باید برای داروهای یخچالی حفظ و رعایت شود اما متأسفانه قطعی برق سبب ایجاد مشکل و افزایش احتمال آسیب دیدن داروهای یخچالی می‌شود.

وی افزود: در شهرهای گرمسیر و کویری، دمای هوا بالاست و با قطعی برق، آسیب به داروها بیشتر می‌شود و این افزایش دما ممکن است اثربخشی برخی داروها را کاهش دهد!

فاطمی ادامه داد: مشکل دیگری که قطعی برق برای داروخانه‌ها دارد این است که حتی داروهایی که در قفسه نگهداری می‌شوند نیز ممکن است دچار آسیب شوند زیرا با قطعی برق دمای هوا به بالای 25 درجه سانتیگراد می‌رسد که نگهداری دارو در قفسه‌ها نیز دچار مشکل می‌شود؛ برخی از داروهای هورمونی یخچالی نیستند و در قفسه‌ها نگهداری می‌شوند اما می‌توانند در اثر گرما آسیب ببینند.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران خاطرنشان کرد: قطعی برق حتی نوبت‌دهی و گاهی ورود و خروج به داروخانه‌هایی که کرکره برقی دارند را دچار اختلال کرده است!

وی با بیان این‌که نسخه‌پیچی الکترونیک در حال حاضر در داروخانه‌های کشور در حال اجراست، تصریح کرد: استحقاق‌سنجی و نسخه‌پیچی الکترونیک به دلیل قطعی برق و اینترنت با اختلال مواجه شده و در داروخانه‌ها ازدحام ایجاد می‌کند که این ازدحام علاوه بر ایجاد مشکل در خدمت‌رسانی به بیماران نیازمند دارو، احتمال شیوع کرونا را نیز افزایش می‌دهد.

منبع: تسنیم

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما