کد خبر: 624772
تاریخ انتشار :

کرونا در هند منجر به مرگ بافت‌های استخوانی می‌شود

متخصصان در هند از بروز برخی موارد ابتلا به «نکروز آواسکولار» یا مرگ بافت‌های استخوانی به دلیل کمبود خون رسانی به استخوان در بین مبتلایان به ویروس کرونا خبر دادند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 این بیماری که ممکن است به مرگ مبتلایان منتهی شود نگرانی متخصصان هندی را در پی داشته است. پیش‌ از این برخی موارد ابتلا به انواع قارچ در میان افرادی که به کرونا مبتلا شده بودند شناسایی شده بود اما حالا پزشکان احتمال داده‌اند عارضه‌ای جدید جایگزین آن شود. 

نکروز آواسکولار یا مرگ بافت‌های استخوانی یک نوع بیماری است که در اثر اختلال در خون‌رسانی به استخوان‌ها ایجاد می‌شود و به گفته متخصصان در اغلب موارد به دلیل استفاده طولانی‌مدت از داروهای استروئیدی (کورتون) پدید می‌آید.

تجویز داروهای استروئیدی برای برخی مبتلایان به کرونا در هند عوارضی همچون ابتلا به انواع عفونت های قارچی را به دنبال داشت و حالا متخصصان این کشور از بروز یک بیماری دیگر ناشی از ابتلا به کرونا و استفاده از انواع کورتون خبر داده‌اند.

به گزارش رسانه‌های هند، به نقل از پزشکان این کشور تاکنون مواردی از ابتلا به نکروز عروقی اثبات شده و محققان احتمال داده‌اند در ماه‌های آینده شمار مبتلایان به عوارض استخوانی پس از بهبودی از کرونا افزایش یابد. این بیماری نیز همچون انواع عفونت قارچی در بین بیمارانی دیده شده که از کرونا بهبود یافته‌اند. 

سانجی آگاروالا، رئیس بیمارستانی که سه جوان زیر ۴۰ سال را که به عارضه استخوانی مبتلا شده‌ بودند درمان کرد در توضیح این بیماری گفت: آن‌ها دو ماه پس از بهبودی از کرونا به این بیماری مبتلا شدند. به گفته سانجی آگاروالا، این سه نفر در ناحیه استخوان ران دچار درد و خونریزی شدند. سایر متخصصان ارتوپدی نیز به رسانه‌های هند اعلام کرده‌اند که موارد مشابهی را در بیمارستان‌های دیگر مشاهده کرده‌اند. اغلب بهبودیافتگان کرونا که به عارضه استخوانی دچار می‌شوند از ناحیه ران و استخوان پا، درد و خونریزی را تجربه می‌کنند

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما