کد خبر: 636578
تاریخ انتشار :

ممانعت از تردد موتورسیکلت و خودروهای دودزا در پایتخت تصویب شد

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در نشست هماهنگی شرایط اضطرار تهران گفت: با توجه به گزارش اداره کل هواشناسی استان تهران مبنی بر استمرار پایداری هوا و انباشت آلاینده ها تا پایان روز چهارشنبه این هفته،‌ جلوگیری از تردد کلیه موتور سیکلت‌ها و خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی توسط پلیس راهور برای کاهش آلودگی یکی از تصمیمات این جلسه بود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

زهره عبادتی، معاون محیط زیست استان تهران بعد از اولین جلسه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا در سال جاری که صبح امروز سه‌شنبه در محل استانداری تهران برگزار شد، اظهار کرد: در این نشست مقرر شد کلیه دستگاه های عضو کارگروه ضمن لحاظ وظایف مشخص شده در دستور العمل اعمال ممنوعیت ها و محدودیت های موقت زمانی، مکانی و نوعی در شرایط اضطرار آلودگی هوا مربوط به وضعیت نارنجی یا همان ناسالم برای گروه های حساس، نسبت به اجرای مصوبات و تصمیمات اتخاذ شده اقدام لازم را به انجام برسانند.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی لازم برای جلوگیری از هر گونه پسماند سوزی با فرمانداری ها از جمله این مصوبات بود، گفت: جلوگیری از تردد کلیه موتور سیکلت‌ها و خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی توسط پلیس راهور  و همچنین کاهش زمان درجا روشن بودن اتوبوس‌های دورن شهری در پایانه‌های حمل و نقل از سوی شهرداری تهران از دیگر تصمیمات این نشست بود.

معاون محیط زیست استان تهران ادامه داد: در این جلسه همچنین مقرر شد نظارت بیشتری بر مراکز معاینه فنی خودروهای سبک و سنگین توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان و شهرداری تهران صورت پذیرد.

وی کاهش یا جلوگیری از فعالیت های عمرانی تشدیدکننده آلودگی هوا توسط شهرداری تهران را از دیگر مصوبات این نشست برشمرد و تصریح کرد: استقرار پایگاه های سیار فوریت های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر با جانمایی در مناطق پرتردد و نیز پایش ویژه و شناسایی منابع آلاینده هوا توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران از جمله تصمیمات دیگر این نشست بود.

بر اساس داده های ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین  عدد ۱۳۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما