کد خبر: 640482
تاریخ انتشار :

مرزهای زمینی و دریایی خوزستان به مدت ۱۵ روز بسته شدند

فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان از اعمال محدودیت در مرزهای زمینی و دریایی استان خوزستان از امروز خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ولی‌الله حیاتی در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که امروز (۴ دی‌ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به  اعمال محدودیت در مرزهای زمینی و دریایی استان خوزستان از امروز اظهار کرد: از امروز به مدت ۱۵ روز در مرزهای زمینی و دریایی سراسر کشور محدودیت اعمال می‌شود و تنها گروه‌های هفت‌گانه شامل دارندگان پروانه‌های اقامت معتبر، روادید تحصیلی، روادید حق کار، دانشجویان، طلاب دانشگاه‌ها و مدارس علوم دینی، دارندگان روادید سرمایه‌گذاری و درمانی اجازه تردد دارند و به جز این گروه‌ها کسی حق تردد از مرزها را ندارد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: همچنان سرنشینان کشتی‌های خارجی نیز اجازه ورود به بندرگاه را ندارند و پس از تخلیه و بارگیری به مقصد مورد نظر اعزام می‌شوند. رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تزریق دو دوز واکسن و تست PCR منفی نیز شرط تردد گروه‌های هفت‌گانه از مرزها است. 

فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با تاکید بر تشویق مردم برای تزریق دوز سوم واکسن، گفت: مراکز واکسیناسیون آمادگی لازم برای تزریق دوز سوم برای مراجعه‌کنندگان را داشته باشند.

وی بیان کرد: فرمانداران در بحث پشتیبانی از طرح شهید سلیمانی نهایت اهتمام را داشته باشند. فرماندارانی که در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بازرسی‌های مشترک عملکرد مطلوبی نداشته‌اند نیز باید در این زمینه جهش داشته باشند.

حیاتی افزود: در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه‌ای برای پرداخت مبالغی به کارکنان بهداشت و درمان داشتیم که باید این موضوع پیگیری شود تا سهم خوزستان اخذ و به کارکنان پرداخت شود. قبلا از محل اعتبارات استانی مبالغی در این زمینه در نظر گرفته شده بود که بخشی اختصاص یافت و بخش دیگر نیز تخصیص داده می‌شود.

وی افزود: برخی دستگاه‌ها و شرکت‌ها مانند فولاد خوزستان در بحث مقابله با کرونا بسیار پیشگام بوده‌اند؛ اگر ظرفیتی از دستگاه‌ها مغفول مانده است باید احصاء شوند تا تکلیفی برای دستگاه‌هایی که تاکنون وارد این عرصه خدمت‌رسانی نشده‌اند، تعیین کنیم. 

فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بیان کرد: در این خصوص همچنان منتظر تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما