کد خبر: 619212
تاریخ انتشار :

علل هشداردهنده که در تیرگی پوست گردن نهفته هستند

باشگاه خبرنگاران/ به نقل از العالم، تغییر رنگ پوست ممکن است آزاردهنده باشد، با این حال در بعضی موارد، این تیرگی پوست ممکن است هشداری برای یک مسئله جدی‌تر باشد، بنابراین مراجعه به پزشک برای تعیین علت درمان مهم است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

علائم گردن سیاه

علائم اصلی گردن سیاه تیرگی پوست گردن است. در بعضی موارد، رنگ تیره ممکن است سایر مناطق بدن مانند زیر بغل را نیز تحت تأثیر قرار دهد. علائم دیگری که ممکن است با موارد زیر همراه باشد عبارتند از: پوست ضخیم، پوست خیلی نرم، خارش.

دلایل تیرگی گردن

تیرگی گردن ممکن است به دلیل شرایط مختلفی از جمله موارد زیر ایجاد شود:

۱- درماتیت غفلت شده

درماتیت یا التهاب پوست غفلت شده وضعیتی است که در آن رنگ پوست به دلیل عدم شستشوی صحیح تغییر می‌کند. این حالت پس از تجمع عرق، باکتری‌ها، چربی‌ها و سایر مواد به دلیل عدم رعایت بهداشت رخ می‌دهد. همچنین به عنوان "بیماری پوستی شسته نشده" شناخته می‌شود "که یک اختلال نادر است، اما با تمیز کردن محل با آب به راحتی قابل درمان است.

۲- رنگدانه سازی پوست ناشی از داروها

افزایش رنگدانه ممکن است در نتیجه برخی از داروها، از جمله دارو‌های ضد التهاب غیر استروئیدی مانند فنی توئین، ضد مالاریا، آمیودارون، دارو‌های ضد روان پریشی و تتراسایکلین رخ دهد.

۳- بی اشتهایی عصبی

این وضعیتی است که در آن پوست تیره و ضخیم می‌شود و ممکن است مخملی باشد و می‌تواند در گردن، چین و چروک‌های پوست و سایر نقاط بدن ظاهر شود. بی اشتهایی عصبی یک بیماری نیست و همچنین مسری یا به خودی خود مضر هم نیست.

این عارضه اغلب مربوط به سطح انسولین است و معمولاً در افراد مبتلا به دیابت دیده می‌شود. علاوه بر این، کودکانی که دچار بی اشتهایی عصبی می‌شوند، بیشتر در معرض دیابت نوع ۲ قرار دارند.

درمان گردن سیاه

برای از بین بردن گردن سیاه و جلوگیری از عود مجدد آن، درمان بیماری زمینه‌ای که باعث گردن شما می‌شود ضروری است. در برخی موارد، ممکن است با درمان بیماری، رنگ آن کمرنگ شود. گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد:

دارو‌های تجویزی شامل اسید سالیسیلیک، اسید‌های Retin-A و آلفا هیدروکسی و همچنین دارو‌های خوراکی آکنه، لایه برداری شیمیایی و درمان‌های لیزری.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما