کد خبر: 630257
تاریخ انتشار :

عکس / مرگ کودک کنگانی به دلیل ترس از کرونا

کودک ۴ ساله کنگانی که به دلیل ترس از کرونا در منزل تحت درمان قرار گرفته بود بر اثر ایست قلبی ریوی فوت کرد .

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

دکتر محمد شبانکاره داراری بورد تخصصی بیماری های کودکان و نوزدان در خصوص این اتفاق گفت : متاسفانه پسری ۴ ساله که حدود سه روز علایم تب و استفراغ داشته است؛ پس از مراجعه به بیمارستان، علیرغم تلاش کادر درمان فوت کرد.

 وی گفت: به نظر می رسد این بیمار با تماس تلفنی با پزشک و یا خود درمانی، سرم و داروی ضد استفراغ دریافت می کرده است و دیشب با حال عمومی بسیار بد به اورژانس بیمارستان امام خمینی کنگان مراجعه کرد و کمتر از نیم ساعت بعد دچار ایست قلبی ریوی شد که متاسفانه علیرغم تلاش های کادر درمان، فوت شد .

دکتر شبانکاره افزود: احتمالا علت اتفاق فوق بیماری مننژیت (که یک عفونت کشنده است) و یا مسمومیت با قرص برنج بوده است و در اثر تاخیر در رجوع باعث مرگ دردناک این کودک ۴ ساله شد.

دکتر محمد شبانکاره در ادامه از همشهریان عزیز درخواست کرد :  به خاطر ترس افراطی از کرونا و رجوع نکردن به پزشک باعث آسیب و مرگ عزیزانتان نشوید.

دکتر محمد شبانکاره در ادامه با تاکید بر رعایت پروتکلهای بهداشتی برای کودکان و تاکید بر رجوع سریع در موارد بروز علایم در کودکان اظهار داشت :  خوشبختانه در مجموع در کودکان خصوصا کودکان کمتر از ۱۰ سال تا کنون بیماری کرونا کم خطر بوده است.

این پزشک افزود: بیشتر کودکان بستری در بیمارستان کنگان از زمان شروع کرونا تا کنون توسط اینجانب ویزیت و بستری شده اند و خوشبختانه در بیماران من فقط ۱۰ کودک به دلیل کرونا بستری شدند که ۸ نفر بد حال بوده‌اند و خوشبختانه همگی سلامتی کامل خود را به دست آوردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما