کد خبر: 633871
تاریخ انتشار :

آغاز تزریق واکسن کرونا به دانش‌آموزان البرزی

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: روند اجرایی واکسیناسیون کرونا ویژه دانش آموزان این استان در حال اجرا است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سالار قاسمی با اشاره به این که تزریق واکسن برای دانش آموزان اختیاری است، اظهارکرد: والدین برای ثبت نام و دریافت نوبت به سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا به نشانی: www.salamat.gov.ir  مراجعه کنند.

به نقل از آموزش و پرورش البرز، وی با اشاره به این که از زمان شیوع ویروس کرونا، دانش آموزان از آموزش حضوری محروم بوده‌اند و با وجود تلاش‌ شبانه‌روزی معلمان و ارائه آموزش به صورت مجازی و غیرحضوری، صدمات زیادی به تعلیم و تربیت دانش آموزان وارد شده است، افزود: اطلاع رسانی لازم به منظور ترغیب دانش‌آموزان به واکسینه شدن علیه بیماری کرونا در بستر شبکه شاد و ارسال پیامک برای اولیای دانش آموزان از طریق مدارس محل تحصیل آنان انجام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز افزود: مهمترین عامل قطع زنجیره کرونا، تزریق واکسن و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین دغدغه مسئولان آموزش و پرورش، تزریق واکسن کرونا به دانش آموزان است بنابراین از تمامی خانواده‌ها می خواهم نسبت به این مهم اهتمام ویژه داشته باشند.

قاسمی تصریح کرد: باید با ترغیب اولیا و دانش آموزان برای تزریق واکسن از تمام ظرفیت ها استفاده کنیم تا فضای ایمن و بدون دغدغه ای برای تحصیل دانش آموزان فراهم شود.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: واکسن سینوفارم برای سنین بالای ۱۲سال تزریق می‌شود و سازمان غذا و داروی کشور این واکسن را تأیید کرده است.

وی با اشاره به این که دانش آموزان به هنگام مراجعه برای واکسیناسیون، حتماً شناسنامه خود را به همراه داشته باشند؛ بیان کرد: برای حضور تدریجی دانش آموزان در مدارس، علاوه بر انجام واکسیناسیون، نیاز به رعایت پروتکل های بهداشتی و آماده سازی مدارس است که در البرز برای تجهیز مدارس درقالب کاروان مهر بانشاط دو میلیارد تومان هزینه شد و تیم های بازدید بر روند آماده سازی مدارس استان نظارت دارند.

مدیرکل اداره  آموزش و پرورش البرزتأکید کرد: در فرآیند تعلیم و تربیت سلامت فرهنگیان و دانش آموزان در اولویت قرار دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما