کد خبر: 636290
تاریخ انتشار :

هشدار جدی سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع ویروسی جدید

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت نسبت به ظهور احتمالی یک ویروس جدید که قابل مهار نیست، هشدار داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

تدروس آدهانوم قبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در جلسه وزرای بهداشت و دارایی گروه ۲۰ گفت: از نقطه نظر بیولوژیکی، شکی نیست که روزی ویروس دیگری ظاهر خواهد شد که ما به سادگی قادر به مهار آن نخواهیم بود و باید برای آماده شدن برای بیماری بعدی، باید از همه گیری فعلی کرونا درس گرفت.

قبریسوس تأکید کرد جامعه جهانی به یک سازمان جهانی بهداشت «تقویت‌شده»، یک مکانیسم مالی جدید برای تضمین مبارزه با همه‌گیری‌ها و مدیریت بهتر از طریق ایجاد یک شورای تأمین مالی برای مبارزه با تهدیدات بهداشتی و امضای توافق‌نامه‌ای برای مبارزه با همه‌گیری‌ها نیاز دارد.

پیش از این رئیس سازمان جهانی بهداشت گفته بود که اگر بشریت تصمیم قاطع بگیرد، همه‌گیری ویروس کرونا پایان خواهد یافت، زیرا جهانیان همه ابزار‌های لازم برای شکست دادن این بیماری را دارند.

به گفته قبریسوس، هدف واکسیناسیون حداقل ۴۰ درصد از جمعیت هر کشور جهان تا پایان امسال "قابل دستیابی" است، اما برای این کار، دولت‌ها و شرکت‌ها باید مطابق اظهارات خود عمل کنند. او از کشور‌هایی که به هدف رسیده‌اند، از جمله اعضای گروه جی بیست خواست مکانیسم بین‌المللی کواکس (COVAX) و بنیاد آوات (Avat) آفریقا را در اولویت قرار دهند.


 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما