کد خبر: 651622
تاریخ انتشار :

مراجعه بیش از ۵۷۰ خوزستانی به مراکز درمانی در ۲۴ ساعت گذشته

ایسنا/خوزستان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مراجعه ۵۷۶ بیمار دارای علائم تنفسی به مراکز درمانی خوزستان در پی وقوع گرد و غبار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

مراجعه بیش از ۵۷۰ خوزستانی به مراکز درمانی در ۲۴ ساعت گذشته
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

دکتر حبیب حی‌بر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در پی وقوع پدیده ریزگردها در روز دوشنبه از ساعت ۸ صبح روز گذشته تا ساعت ۸ صبح امروز (۱۴اردیبهشت‌ماه)، ۵۷۶ بیمار دارای علائم تنفسی به مراکز درمانی خوزستان مراجعه کردند و تحت مراقبت قرار گرفتند.

وی افزود: ۵۵۱ بیمار از این تعداد به صورت سرپایی درمان و ۲۵ نفر در بخش‌های عادی بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.

 

ورود سه موج خارجی گرد و خاک به خوزستان از فردا

ایسنا/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از ورود سه موج گرد و خاک به استان خوزستان از فردا خبر داد. 

محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: هم‌اکنون (بعد از ظهر چهارشنبه) در بخش‌های مختلف کشور عراق، سوریه و عربستان شاهد وقوع طوفان‌های گرد و خاک هستیم و از فردا به نوبت استان خوزستان تحت تاثیر این امواج متوالی گرد و خاک قرار خواهد گرفت.

وی افزود: غلیظ‌ترین گرد و خاک در مناطق شرقی سوریه به وقوع پیوسته که با توجه به حالت چرخندی آن، انتظار ورود این گرد و خاک غلیظ را در اواخر روز پنجشنبه در استان خوزستان خواهیم داشت.

مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان کرد: در حقیقت از فردا انتظار ورود سه موج گرد و خاک را داریم؛ ابتدا گرد و خاک تشکیل شده در مناطق کناری استان خوزستان و در ناصریه عراق که بیشتر مناطق شمال غرب استان خوزستان و استان ایلام را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: پس از آن، گرد و خاک تشکیل شده در مرز عراق، اردن و عربستان که بیشتر مناطق غربی و مرکزی استان خوزستان را تحت تاثیر خواهد داد و وزش بادهای متوسط تا نسبتا شدید در مناطق جنوبی و مرکزی نیز باعث برخاستن گرد و خاک داخلی و محلی برای ساعاتی در اواسط وقت فردا تا بعد از ظهر خواهد شد.

سبزه‌زاری گفت: در آخر، گرد و خاک غلیظ و چرخندی واقع در کشور سوریه که انتظار ورود این گرد و خاک را در اواخر پنجشنبه یا اوایل روز جمعه ابتدا در مناطق غربی و سپس سایر مناطق استان خوزستان خواهیم داشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها