کد خبر: 619456
تاریخ انتشار :

یک میوه پر آب با خاصیت ضد سرطان!

کارشناس نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از هندوانه به عنوان یک میوه ضدسرطان یاد کرد و افزود: این میوه در کنار تامین آب بدن، خواص بی نظیری دارد که نباید از آن غافل شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

 

سمیه سلیمانی مهر با اشاره به خواص فراوان هندوانه گفت: هندوانه جزو میوه های فصلی است که طرفداران بسیاری در فصل تابستان دارد، اما هدف مردم از مصرف این میوه تنها تامین آب بدن در روزهای گرم سال است، درحالیکه هندوانه خواص بسیار زیادی دارد.

وی افزود: ۹۰ درصد هندوانه از آب تشکیل شده و مصرف آن به تامین آب بدن کمک بسیاری می کند، اما در کنار این هندوانه خواص بسیاری دارد که از جمله مهمترین آن خواص ضدسرطانی است.

وی افزود: رنگ قرمز هندوانه به دلیل وجود رنگدانه "لیکوپن" است، این رنگدانه پیش ساز بتاکاروتن است که آن هم پیش ساز ویتامین A است که یک آنتی اکسیدان محسوب می شود و وجود این رنگدانه و مقادیر فراوان ویتامین A موجب شده این میوه یک میوه ضدسرطانی باشد.

وی افزود: همچنین وجود این رنگدانه موجب می شود سیستم گردش خون بهتر کار کرده و این امر به تنظیم فشار خون افراد نیز کمک می کند.

سلیمانی مهر تصریح کرد: وجود مقدار زیادی ویتامین A و C در هندوانه همچنین موجب می شود دردهای عضلانی در بدن افراد با مصرف این میوه کمتر شود.

وی به مقادیر بالای سدیم و پتاسیم موجود در هندوانه هم اشاره کرد و افزود: وجود این مواد معدنی موجب شده مصرف هندوانه نقش موثری در پیشگیری از بروز بیماریهایی مثل آسم داشته باشد.

سلیمانی مهر خاطرنشان کرد: همچنین تحقیقات نشان می دهد ویتامین C و مواد معدنی موجب تنظیم فشار خون می شود، از این رو به کسانی که فشار خون بالا دارند توصیه می شود حتما هندوانه مصرف کنند.

منبع: همگردی

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما