کد خبر: 625074
تاریخ انتشار :

واکسن مشترک ایران و کوبا کی عرضه می شود؟

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی از ورود واکسن تولید مشترک ایران و کوبا به کشور خبر داد و گفت: این واکسن طی چند ماه آینده به تولید انبوه در کشور خواهد رسید.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

همایون سامه یح، عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، ضمن  ابراز خرسندی از موفقیت مشترک ایران و کوبا در خصوص تولید واکسن کرونا، گفت: برخی از خبرگزاری‌ها مدعی شدند که کشور کوبا این واکسن را مختص خود دانسته و همکاری خود را با ایران تکذیب کرده است، اما براساس اطلاعات موثقی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کرده ام و همچنین پیام تبریک سفیر کوبا در خصوص موفقیت مشترک ایران و کوبا، این اخبار و اطلاعات کذب را تکذیب می کنم و از این همکاری مشترک خوشحال و خرسند هستم.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که در ایران ۶ واکسن در حال حاضر در حال تولید است، تصریح کرد: در حال حاضر بودجه‌های مختلفی از سوی دولت جهت تحقیق و تولید واکسن کووید _۱۹ در نظر گرفته شده است که ما به تمامی واکسن‌های تولید داخل امیدوار هستیم، اما بهتر این بود که بودجه‌های مورد نظر دوبرابر می‌شد و در اختیار ۳ شرکت جهت تحقیق و تولید واکسن کرونا قرار می‌گرفت.

 اوبا اشاره به پیشینه کشور کوبا در حوزه سلامت و پزشکی در دنیا، اظهار داشت: کشور کوبا در خصوص تجهیزات پزشکی و دارویی بسیار قدرتمند عمل کرده، همچنین انستیتو پاستور هم در خصوص تولید واکسن از سابقه درخشانی برخوردار است. بنابراین می‌توانیم در خصوص تولید انبوه مشترک واکسن ایران و کوبا امیدوار باشیم که در کنار سایر واکسن‌هایی که در کشور تولید خواهد شد، طی ماه‌های آینده مردم عزیز کشورمان واکسینه شده و این ویروس منحوس ریشه کن شود.

باشگاه خبرنگاران

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما