کد خبر: 627081
تاریخ انتشار :

نامزد جانشینی آنگلا مرکل سارق ادبی از کار درآمد!

فارس/ آرمین لاشت، نامزد حزب محافظه‌کار دموکرات مسیحی برای مقام صدراعظمی آلمان از اینکه در کتابی که در سال ۲۰۰۹ درباره مهاجرت نوشته در مورد ذکر نام منبع مورد استفاده اش کوتاهی کرده، عذرخواهی کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

آرمین لاشت، نامزد حزب محافظه‌کار دموکرات مسیحی برای مقام صدراعظمی آلمان امروز جمعه از اینکه در کتابی که در سال ۲۰۰۹ درباره مهاجرت نوشته بود به منبع مورد استفاده اش اشاره نکرده است، عذرخواهی کرد.

لاشچت گفت: بدیهی است اشتباهاتی وجود دارد که من مسئولیت آنها را بر عهده دارم ... می خواهم عذرخواهی کنم.

لاشچت افزود که این کار بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد تا مشخص شود آیا اشتباهات دیگری نیز انجام شده است یا خیر.

اتهام سرقت ادبی و تخلف تحصیلی در آلمان بسیار جدی تلقی می‌شود به گونه‌ای که تاکنون چندین سیاستمدار ارشد در سال‌های گذشته به این دلیل استعفا کرده‌اند.

اوائل ماه ژوئن نیز آنالنا بائربوک، نامزد حزب سبزها و رقیب آقای لاشت به اشتباه خود مبنی بر ذکر نکردن منابع مورد استفاده در کتاب جدیدش اعتراف کرد.

بر اساس نظرسنجی‌ها در آلمان، محافظه‌کاران با نامزد خود آقای لاشت از سبزها و سوسیال دموکرات‌های چپ میانه جلو هستند اما محبوبیت شخصی این پیرمرد ۶۰ ساله به دلیل انجام اقدامات نادرست به هنگام وقوع سیل مرگبار در غرب آلمان تا حدی کاهش یافته است.

آقای لاشت پس از «خنده بی‌جا» به هنگام بازدید از یک شهر ویران شده بر اثر سیل، دو بار عذرخواهی کرد. البته خانم بائربوک نیز برای استفاده از کلمه‌ای نژادپرستانه خطاب به سیاهان که در یک مصاحبه بیان کرده بود، ابراز تاسف کرد.

ناظران سیاسی بر این نظر هستند که رفتار دو نامزد برای جانشینی آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان می‌تواند آسیب جدی به چهره آنها وارد کند و انتخابشان را به بالاترین مقام اجرایی با مشکل مواجه سازد.

آلمانی ها در ۲۶ سپتامبر برای انتخاب نمایندگان مجلس به پای صندوق‌های رأی می‌روند تا حزب اکثریت، صدراعظم جدید را انتخاب کند. خانم مرکل گفته است که برای پنجمین دوره نامزد نمی‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما