کد خبر: 630119
تاریخ انتشار :

پهپادهای ترکیه در راه عراق

وزیر دفاع عراق اعلام کرد، وزارتخانه‌اش در انتظار پیشنهادات ترکیه برای خرید پهپادهای بیرقدار و هلی‌کوپتر و سامانه‌های ضد پهپاد است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از سومریه نیوز، جمعه عناد، وزیر دفاع عراق در مصاحبه با شبکه داخلی عراق گفت، وزارت دفاع در انتظار پیشنهادات ترکیه درمورد خرید پهپاد و سامانه‌های دفاعی است.

وی افزود، پهپادهای بیرقدار ترکیه بسیار دقیق و پیشرفته هستند و موفقیت‌های بزرگی در بسیاری از کشورها مثل سوریه، آذربایجان و لیبی داشته‌اند.

عناد اعلام کرد، تمایل دارد عراق تعدادی از امکانات نظامی ترکیه را داشته باشد و در این رابطه درخواستی به ترکیه ارائه کرده که شامل خرید پهپادهای بیرقدار تی پی۲، بالگردهای اتاک ۱ و شش سیستم‌های ضد پهپادی است که قرار است روز سه شنبه وارد عراق شوند.

وزیر دفاع عراق اواسط ماه اوت از نمایشگاه صنعت دفاعی در استانبول دیدن کرد.

وی گفت، با خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در حاشیه کنفرانس دیدار و از او خواسته است که ترکیه پیشنهاداتی را در مورد این ابزارهای نظامی برای عراق آماده کند.

نمایشگاه بین‌المللی صنایع دفاعی استانبول (IDEF) که پانزدهمین دوره خود را در بیستم همین ماه به پایان رساند به یک برند تجاری برجسته در زمینه صنایع دفاعی تبدیل شده است. این نمایشگاه از نظر تعداد شرکت‌ها، سازمان‌ها و هیئت‌های شرکت کننده در آن در بین ۳۲ نمایشگاه صنایع دفاعی در سراسر جهان، چهارمین نمایشگاه برتر جهان است و در این بخش مهم به یک برند جهانی ترکیه تبدیل شده است.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما