کد خبر: 630555
تاریخ انتشار :

حمله تند ترامپ به بایدن درخصوص کشته‌های جنگ افغانستان

ترامپ مدعی شده که بایدن حین ادای احترام به ۱۳ نظامی آمریکایی کشته شده در جریان حملات انتحاری اخیر کابل با نگاه کردن به ساعتش، کاری مشمئزکننده انجام داده و این "افتضاح" است. افزود: وقتی بایدن در دوور و در میان والدین و همسران سربازان کشته شده در حملات اخیر کابل به ساعتش نگاه کرد، این کارش این معنی را می‌داد "من را از این جهنم بیرون ببرید. می‌خواهم به خانه بروم. می‌خواهم بیرون بروم. می‌خواهم به خانه بروم." ترامپ ادامه داد: یعنی چند بار دیگر به ساعتش نگاه کرده است؟!

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ترامپ مدعی شده که بایدن حین ادای احترام به ۱۳ نظامی آمریکایی کشته شدن در جریان حملات انتحاری اخیر کابل با نگاه کردن به ساعتش، کاری مشمئزکننده انجام داده و این "افتضاح" است.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا به انتقادهای جناح راستی از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا پیوست؛ بایدن در جریان مراسمی که در دوور، دلاور و برای ادای احترام به ۱۳ سرباز آمریکایی کشته شده در حملات اخیر کابل برگزار شده بود، به ساعتش نگاه کرد و این مساله، موجی از انتقادها را از سوی جمهوری خواهان و جناح راستی‌ها در پی داشت.

ترامپ در گفتگویی با شبکه خبری فاکس گفت: وقتی بایدن این کار را انجام داد، افتضاح بود. فکر می‌کنم که بهترین کاری که او می‌توانست انجام دهد، عذرخواهی از مردم آمریکا و از جهان است.

ترامپ که خودش بارها به خاطر رفتارهای نامتعارف با ارتش آمریکا مورد انتقاد قرار داشته، افزود: وقتی بایدن در دوور و در میان والدین و همسران سربازان کشته شده در حملات اخیر کابل به ساعتش نگاه کرد، این کارش این معنی را می‌داد "من را از این جهنم بیرون ببرید. می‌خواهم به خانه بروم. می‌خواهم بیرون بروم. می‌خواهم به خانه بروم."

ترامپ ادامه داد: یعنی چند بار دیگر به ساعتش نگاه کرده است؟!

"برت بایر"، از فاکس نیوز به این نکته اشاره کرد که بایدن تسبیح پسر درگذشته‌اش "بو بایدن" را بالای مچش بسته بود و حامیانش می‌گویند او برای این کار بوده که به دستش نگاه کرده است.

بایر گفت، به خاطر مطرح کردن این مساله در رسانه‌های اجتماعی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است و ادامه داد: اینکه بایدن به ساعت یا تسبیح پسرش نگاه کرده، مساله نیست؛ بلکه موضوع مورد بحث این است که او با این کار به خانواده‌هایی که در محل حضور داشتند،‌ بی‌احترامی کرده است.

دیگر سیاستمداران محافظه کاران آمریکایی هم از این اقدام بایدن انتقاد کرده‌اند؛ مایک هاکابی، فرماندار سابق آرکانزاس توئیت کرد: بسیاری از ما رفتار جورج بوش پدر را که در جریان یک سخنرانی به ساعتش نگاه کرد، به یاد می‌آوریم و اینکه چقدر زشت بود. چنین رفتاری از سوی بایدن نیز سر زد و به یاد می‌ماند.

"رونی جکسون"، پزشک سابق کاخ سفید نیز گفت: ‌خوب مشخص است که رئیس کل نیروهای مسلح آمریکا می‌توانست در ادای احترام به ۱۳ عضو کشته شده ارتش در افغانستان خیلی بهتر از نگاه کردن به ساعتش عمل کند. من از این کار نفرت دارم! خدا این قهرمانان و عزیزانشان را رحمت کند. آنها لیاقت بهتری داشتند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما