کد خبر: 637959
تاریخ انتشار :

ادعای معاون پارلمانی رئیسی

پرداخت ماهانه 12 هزار میلیارد بدهی‌ دولت روحانی توسط رئیسی

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: به دنبال این هستیم تا فاصله طبقاتی کم شود. نمی‌خواهیم یارانه‌ها به جیب کسانی برود که وضعشان خوب است و روز بروز ثروتمندتر می‌شوند؛ باید اقشار ضعیف جامعه را مدنظر بگیریم.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«سید محمد حسینی»، معاون پارلمانی رئیس جمهور، با اشاره به سفر‌های استانی رئیس جمهور گفت: سفر‌های استانی برای رفع مشکلات خیلی موثر است همچنین موجبات آشنایی وزرا را با مناطق مختلف کشور فراهم می‌کند. ایران فقط تهران نیست باید همه شهرستان‌ها را در نظر بگیریم و امکانات مناسب در همه استان‌ها توزیع شود. باید اولویت هر استان مشخص شود. هماهنگی‌ها و گفتگو‌ها با نمایندگان و مسئولین محلی سبب می‌شود تصمیم گیری‌ها آثار و نتایج خیلی خوبی در زندگی مردم داشته باشد.

حسینی در خصوص تبعات حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و افزایش قیمت در کالا‌های اساسی گفت: درخصوص این لایحه جلسات گسترده‌ای برگزار شد و همه سعی دولت بر این است که مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر برای تامین کالا‌های اساسی و به لحاظ اقتصادی دچار مشکل نشوند. ان شاالله یک هماهنگی و وفاق بین مجلس و دولت به وجود خواهد آمد تا درتامین کالا‌های اساسی مشکلی نداشته باشیم و تبعات منفی برای اقشار متوسط جامعه بویژه قشر ضعیف جامعه بوجود نیاید و لایحه به خوبی اجرا شود. به دنبال این هستیم تا فاصله طبقاتی کم شود. نمی‌خواهیم یارانه‌ها به جیب کسانی برود که وضعشان خوب است و روز بروز ثروتمندتر می‌شوند؛ باید اقشار ضعیف جامعه را مدنظر بگیریم.

او افزود: ماهانه متوسط دوازده هزار میلیارد بدهی‌های دولت قبل را وصول می‌کنیم و که در کنار آن ۵۰ هزار میلیارد تومان هم هزینه‌های جاری دولت است که رقم سنگینی است. دولت همواره تلاش دارد تا استقراضی صورت نگیرد و تورم را کنترل کند. اما متاسفانه تا مدت‌ها آثار و تبعات تصمیمات دولت گذشته ادامه دارد. از دولت توقع نداشته باشیم در کوتاه مدت مشکلات را حل کند.

معان پارلمانی رئیس جمهور گفت: بسیاری از مطالبی که در فضای مجازی در خصوص انتصابات فامیلی در دولت بیان می‌شود صحت ندارد، همانطور که آقای رئیس جمهور اعلام کردند اگر انتصابی صرفا بخاطر وابستگی فامیلی صورت گرفته و فرد شایستگی لازم را نداشته حتما اعلام کنند.

حسینی در پایان تاکید کرد: اینکه بعضی یک مرتبه همه انتصابات دولت و یا ۵۰ درصد انتصابات را زیر سوال ببرند از انصاف به دور است. تلاش گسترده‌ای صورت گرفته است تا شایسته سالاری رعایت شود. استعلام همه افرادی که برای سمت‌های مختلف انتخاب شده اند از نهاد‌های مختلف گرفته شده است و دقت شده تا فردی انتخاب شود که توانایی لازم را برای عهده دار شدن این بار سنگین مسئولیت داشته باشد. نگاه دولت جوان گرایی است و به همین دلیل در جا‌هایی افرادی انتخاب شده اند که شناخت گسترده‌ای نسبت به آن‌ها وجود ندارد و همین امر منجر به ایجاد ابهاماتی شده است. هر موردی را که افراد سراغ دارند اعلام کنند تا معلوم شود این انتخاب بر اساس ضابطه بوده یا خیر.

منبع: برنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما