کد خبر: 638768
تاریخ انتشار :

فوری/ اعتراف جنجالی دیپلمات آمریکا همزمان با مذاکرات هسته‌ای در وین

فارس/ یک دیپلمات سابق آمریکایی در لبنان، با اشاره به رویکرد رژیم صهیونیستی در قبال برنامه هسته‌ای ایران، اعتراف مهمی به زبان آورده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

روزنامه لبنانی البناء امروز چهارشنبه، همزمان با در جریان بودن دور هفتم مذاکرات وین بین گروه ۱+۴ و ایران نوشت: "یک دیپلمات سابق آمریکایی در یکی از کارگاه‌های پژوهشی با موضوع برنامه هسته‌ای ایران [در پاسخ به سوالی] درباره گزینه اسرائیل [برای برخورد با برنامه هسته‌ای ایران] گفت، این گزینه، [عملاً سیاست مورد] تکیه واشنگتن در سال‌های پس از خروج از توافق بود".

این دیپلمات سابق آمریکایی گفته، "با ترورها و عملیات‌های خرابکارانه؛ و [واشنگتن] موفق هم نشد برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند".

در این خبر به هویت این دیپلمات سابق آمریکایی اشاره نشده است.

دولت آمریکا به ریاست دونالد ترامپ که هماهنگی ویژه‌ای با سران رژیم صهیونیستی داشت، اردیبهشت ۱۳۹۷، کمتر از سه سال بعد از امضای توافق هسته‌ای از آن خارج شد وسیاست موسوم به فشار حداکثری را در دستور کار قرار داد.

آمریکا و رژیم صهیونیستی سال گذشته محسن فخری‌زاده از دانشمندان مهم ایران را ترور کردند؛ کسی که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ضمن مصاحبه‌ای تلویزیونی درباره برنامه هسته‌ای ایران گفته بود که نام فخری‌زاده را به خاطر بسپرند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما