کد خبر: 638877
تاریخ انتشار :

عقب‌‍نشینی ترامپ از ریاست جمهوری امریکا

«جان کِلی» که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس کارکنان کاخ سفید بود، گفته است که ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ نامزد نمی‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

جان کلی که در دولت سابق آمریکا سابقه وزارت امنیت داخلی و سپس رئیس کارکنان کاخ سفید را دارد، درباره انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری این کشور اظهارنظر کرد.

اظهارات جان کلی ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا درباره احتمال نامزد شدن یا نشدن دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ بازتاب زیادی در رسانه‌های آمریکایی داشته است.

جان کلی بیست و هشتمین رئیس کارکنان کاخ سفید در تاریخ آمریکا است و در دولت ترامپ از ۳۱ جولای ۲۰۱۷ تا ۲ ژانویه ۲۰۱۹ (۹ مرداد ۱۳۹۶ تا ۱۲ دی ماه ۱۳۹۷) در این منصب حضور داشت.

به گزارش وبگاه «هیل»، او طی مصاحبه با نشریه آمریکایی «آتلانتیک» اعلام کرد که دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ نامزد نمی‌شود.

رئیس کارکنان کاخ سفید و همچنین وزیر امنیت داخلی آمریکا در دولت سابق آمریکا گفت: «ترامپ (برای انتخابات ۲۰۲۴) نامزد نخواهد شد. او به صحبت در مورد آن ادامه خواهد داد حتی ممکن است بیانیه‌ای صادر کند، اما نامزد نخواهد شد و دلیل آن این است که او نمی‌تواند (در نظر خودش و حامیانش) به عنوان یک بازنده دیده شود».

وبگاه هیل با انتشار این بخش از اظهارات رئیس پیشین کارکنان کاخ سفید درباره او نوشت: «(جان) کلی از زمان ترک پست خود در کاخ سفید در سال ۲۰۱۹ نسبتا ساکت مانده است، اگرچه او در پی شورش ۶ ژانویه در ساختمان کنگره ایالات متحده به انتقاد از ترامپ پرداخته است».

این رسانه مطرح آمریکایی ادامه داد: «با این حال، اظهارات او در مصاحبه با آتلانتیک تاکیدی بر بحث موجود در میان جمهوری‌خواهان در مورد آینده سیاسی ترامپ است. در حالی که رئیس‌جمهور سابق به صورت پراکنده در انظار عمومی ظاهر می‌شود و اشاره می‌کند که نامزدی دوباره او برای ریاست جمهوری روی میز است، برخی از مقامات و فعالان حزب (جمهوری‌خواه) شک دارند که او واقعا ماشه را برای نامزدی کاخ سفید در سال ۲۰۲۴ بکشد (واقعا نامزد انتخابات ۲۰۲۴ شود)».

«جان کِلی» و ترامپ

هیل افزود: «ترامپ به رغم شکست در انتخابات ۲۰۲۰ به رئیس‌جمهور بایدن با حدود ۷ میلیون رای، ادعای بدون مدرکش مبنی بر اینکه به دلیل تقلب گسترده و تخلفات سیستم رای‌گیری، پیروزی از او ربوده شده، ادامه داده است».

این رسانه آمریکایی که تمرکزش روی اخبار مربوط به کنگره آمریکا است، در ادامه گزارش خود به نامزدهای احتمالی حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ اشاره کرد.

بنا بر این گزارش، «سایر رقبای جمهوری‌خواه احتمالی ریاست جمهوری مانند نیکی هیلی سفیر پیشین ایالات متحده در سازمان ملل، گفته‌اند که اگر ترامپ تصمیم بگیرد وارد رقابت (انتخابات ۲۰۲۴) شود، برای کاخ سفید نامزد نخواهند شد».

سخنان جان کلی درباره نامزد نشدن دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در شرایطی مطرح شده که پیش از این برخی نزدیکان سابق ترامپ هم اظهاراتی در این باره مطرح کردند.

«جان بولتون» چهره شناخته شده در حزب جمهوری‌خواه که در دولت ترامپ به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید فعالیت داشت، ماه گذشته در یک مصاحبه گفته بود که ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ نامزد نخواهد شد.

به گفته بولتون، ترامپ به اظهارنظرهای طعنه‌وار و کنایه‌‌آمیز درباره نامزدی در انتخابات ادامه خواهد داد تا همچنان توجهات را به خودش جلب کند اما از ترس شکست، در انتخابات نامزد نخواهد شد.

«مایکل کوهن» وکیل سابق دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا هم اخیرا گفته بود که اگر او دوباره در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شود باز هم شکست خواهد خورد.

کوهن که به خاطر کار چاق کنی و اقداماتش برای ترامپ محکوم به سه سال زندان شده بود در مصاحبه با شبکه «ان بی سی» افزود: « یکی از کارهای اشتباهی که ترامپ انجام داد دروغ بزرگی بود که درباره دزدیده شدن انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ گفت».

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما