کد خبر: 639386
تاریخ انتشار :

وعده وزیر راه برای ساخت ۴ میلیون مسکن

وزیر راه و شهرسازی که به همراه رئیس‌جمهوری به استان لرستان سفر کرده است گفت: نهضت ملی مسکن یکی از طرح‌های جهانی و بین المللی بوده و هدف آن خانه دار کردن اقشار کم درآمد است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رستم قاسمی در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث ٧٥٠٠ واحد مسکونی در استان لرستان گفت: موضوع مسکن در جامعه بسیار مهم است و شهروندان جامعه به خصوص اقشار کم درآمد نمی‌توانند با روش‌های عادی صاحب خانه شوند. اما با اراده دولت سیزدهم برای خانه دار کردن به خصوص کم درآمدها و ابزار قانون جهش تولید مسکن این امکان فراهم شده است که بخش هایی از جامعه که خانه‌دار شدن برای آن‌ها تبدیل به رویا شده بود، صاحب خانه شوند.

وی ادامه داد: آنچه که دولت در برنامه ۴ ساله خود دارد، یعنی احداث ۴ میلیون مسکن جزو طرح‌های بزرگ جهانی و بین المللی است. شاید برای خیلی ها باور پذیر نباشد که این طرح یعنی ساخت ۴ میلیون مسکن طی ۴ سال امکانپذیر باشد، اما حتما شدنی است. این طرح نیازمند حضور همه دستگاه‌های کشور است. همکاران خوبم در وزارت راه و شهرسازی، در استان‌ها و ادارات کل و همه کسانی که به این طرح کمک می‌کنند مانند ستاد اجرایی و بنیاد مسکن  و به ویژه پیمانکارانی که در شرایط سخت همراه ما هستند را به کمک  می‌طلبیم که این طرح بزرگ به خوبی انجام شود.

تلاش می کنیم تا پایان سال زمین ۴ میلیون واحد تامین شود

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه گام اول این طرح تامین زمین است، گفت: همکاران من در سازمان ملی زمین و مسکن شبانه روز تلاش می‌کنند که تا پایان سال زمین ۴ میلیون واحد مسکونی تعیین تکلیف شود، کما اینکه تاکنون زمین برای بخش بزرگی از این ۴ میلیون واحد تامین شده است.

وی افزود: در گام دوم باید ایران را به یک کارگاه بزرگ ساخت‌وساز تبدیل کنیم. هم مردم را خانه دار کنیم و هم رونق اقتصادی در کشور به دنبال ساخت و ساز ۴ میلیون واحد مسکونی ایجاد شده و مشکل اشتغال حل شود. ساخت ۴ میلیون مسکن کشور را به یک طراوت و امید رسانده و آینده خوبی را رقم خواهد زد.

قاسمی با اشاره به مشکلات تامین زمین در استان لرستان گفت: امروز علی رغم اینکه تامین زمین موضوعی جدی در استان لرستان بوده، تلاش های خوبی برای تامین زمین انجام شده است. در این استان نیز این مسیر سخت را پشت سر خواهیم گذاشت و برای مردم در سقفی که پیش بینی شده تامین زمین خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: امروز با تلاش همکاران عملیات اجرایی ٧٥٠٠ واحد مسکونی در کل استان شروع خواهد شد که کمکی به مردم لرستان باشد. امیدواریم در گام های بعدی به سرعت تامین زمین برای بخش باقی مانده نیز انجام شود.

ایجاد یک شهر جدید در خرم‌آباد

قاسمی امروز همچنین از ایجاد شهر جدید در خرم‌آباد خبر داد و گفت: در مرکز لرستان برنامه ما ایجاد یک شهر جدید در خرم‌آباد است چراکه در این شهر مسئله زمین وجود دارد و  ضروری است  شهر جدیدی  را برای خرم‌آباد پیش‌بینی کنیم که این مهم در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: خرسندیم که امروز در خدمت مردم غیور و شریف لرستان هستیم حدود ۸۰ هزار واحد مسکونی ظرف چهار سال جز تعهدات تعهداتی است که در لرستان باید ساخته شود که امروزه ۱۵۰۰ واحد آن عملاً در مرکز استان و شهرستان‌ها شروع خواهد شد.

امروز در نشستی که با حضور رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ برگزار شد، مدیرکل بنیاد مسکن استان لرستان وعده داد که طرح مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی استان تا پایان سال ۱۴۰۶ به اتمام برسد.

مسعود رضایی، لرستان را از استان‌های پیشرو در حوزه مقاوم‌سازی مسکن روستایی عنوان کرد و افزود: میانگین مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی درکشور ۵۰ درصد بوده‌ و در استان ۸۰ درصد است. 

ثبت نام ۹۳ هزار نفر در طرج نهضت ملی مسکن لرستان

روز گذشته نیز وزیر راه و شهرسازی در جریان این سفر اعلام کرد که تاکنون ۹۳ هزار لرستانی برای بهره‌مندی از قانون جهش تولید مسکن ثبت‌نام کرده‌اند.

بنابراین گزارش، صبح امروز در قالب سفرهای استانی دولت سیزدهم، سیدابراهیم رئیسی ـ رئیس جمهور ـ به همراه هیات همراه به استان لرستان سفر کرد. رئیسی در بدو ورود به فرودگاه خرم‌آباد گفت: محور برنامه ما در لرستان این است که موانع و مشکلات آن را بررسی کنیم و آنچه که می‌شود در استان تصمیم‌گیری و آنچه هم که لازم است در تهران پیگیری شود تا بتوانیم از رنج بیکاری و بی‌شغلی لرستان بکاهیم و ظرفیت‌هایی که در آن وجود دارد به‌کار گرفته و احیا شود.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets