کد خبر: 640894
تاریخ انتشار :

روسیه در برابر آمریکا پشت ایران درآمد + جزئیات

نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی با تاکید بر اینکه "اکنون زمان تهدید ایران به اعمال فشار بیشتر نیست" گفت: شانس دستیابی به توافق در وین بسیار بالاست.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین المللی در وین درباره فضاسازی‌های اخیر مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه زمان در مذاکرات وین در حال از دست رفتن است و رایزنی‌ها باید هرچه زودتر به نتیجه برسد" گفت: این احساس فوریت کمی اغراق آمیز است. بله، فوریت وجود دارد، اما اجازه دهید کمی محتاط باشیم. بیایید ضرب الاجل‌های مصنوعی و ساختگی تعیین نکنیم.

 وی که با نشریه فارین پالیسی گفتگو می‌کرد، افزود: نمی‌توانم حصول توافق (در مذاکرات وین) را تضمین کنم، اما شانس دستیابی به آن بسیار، بسیار زیاد است. من در این مرحله نسبتاً خوشبین هستم و هیچ دلیل عینی برای شک و تردید نمی‌بینم.

اولیانوف همچنین گفت: من بر این باورم که شانس حصول توافق بسیار بالا است، چراکه پیش نیاز اصلی موفقیت (مذاکرات) وجود دارد. تمامی کشورها، همه شرکت کنندگان، از جمله ایران و ایالات متحده به دنبال احیای توافق هسته‌ای هستند.

نماینده روسیه در مذاکرات وین در پاسخ به برخی ادعا‌ها مبنی بر وقت کشی ایران در مذاکرات به منظور توسعه برنامه هسته‌ای اش خاطر نشان کرد: اکنون زمان تهدید ایران به اعمال فشار بیشتر نیست. حتی اگر ایرانی‌ها حجم قابل توجهی مواد هسته‌ای تولید کنند، خب چه می‌شود. این مواد بدون کلاهک قابل استفاده نیست و ایران نیز چنین کلاهکی ندارد.

اولیانوف در بخش دیگری از این مصاحبه با ادعای این که روسیه و چین، ایران را متقاعد کردند که برخی خواسته هایش را کنار بگذارد، ازجمله اینکه مذاکرات تنها روی موضوع تحریم‌ها متمرکز باشد، نه مسائل هسته‌ای افزود: در نهایت نیز مذاکره کنندگان پذیرفتند که رایزنی‌ها را بر مبنای پیش نویسی که در شش دور مذاکره قبلی به دست آمده بود، آغاز کنند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما