کد خبر: 641131
تاریخ انتشار :

رئیس سازمان سنجش استعفا داد + جزئیات

سازمان سنجش با بیش از نیم قرن سابقه و کسب اعتماد عمومی مردم ریزبین و دقیق ایران از سازمان‌های مورد اعتماد مردم و با سرمایه اجتماعی وزین است.

رئیس سازمان سنجش استعفا داد + جزئیات
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ابراهیم خدایی با انتشار نامه‌ای رسمی از ریاست سازمان سنجش آموزش کشور استعفا داد.

 متن نامه خدایی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور که در سایت این سازمان منتشر شده به شرح زیر است:

«همکاران عزیز سازمان سنجش همه شما عزیزان از اهمیت و جایگاه این سازمان آگاهی دارید. اگر نظام دانشگاهی کشور را به مزرعه یا کارخانه‌ای تشبیه کنیم سازمان سنجش آموزش کشور بذر‌های مناسب این کشتزار و مواد اولیه این کارخانه عظیم را با رعایت عدالت آموزشی و قوانین بالادستی معرفی و عرضه می‌کند.

مصداق آن ورود و توزیع دانشجو از اقشار و اقوام مختلف از همه شهر‌ها و روستا‌های کشور در دانشگاه‌ها است. کسانی که بدون شعار، هیاهو و غوغاسالاری از سر عشق به میهن و نظام جمهوری اسلامی کار و تلاش کرده و می‌کنند از عمق جان می‌دانند که تک تک دستاورد‌های کشور عزیزمان با خون دل خوردن‌های بسیار و درد‌های بی سروصدا به انجام رسیده است.

سازمان سنجش با بیش از نیم قرن سابقه و کسب اعتماد عمومی مردم ریزبین و دقیق ایران از سازمان‌های مورد اعتماد مردم و با سرمایه اجتماعی وزین است.

از حدود ۹ سال و ۶ ماه پیش که با طی سلسله مراتب اداری مسئولیت سازمان به این جانب محول شد می‌توانم اعلام کنم با کمک شما عزیزان توانستیم برای بیش از ۴۰ میلیون نفر متقاضی آزمون‌های ورودی دانشگاه ها، آزمون‌های حرفه‌ای و استخدامی را با برنامه ریزی دقیق و منظم برگزار کنیم و بیش از ۱۲ میلیون نفر از شایستگان کشورمان را وارد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کنیم.

بی شک دوست و دشمن به پیشرفت‌های خارق العاده کشور در حوزه علم و فناوری اذعان دارند و این بدون ورود شایستگان علم و دانش به آموزش عالی میسر نمی‌شد.

این عمل سهم کوچک ما در خدمت به کشور است هر چند عده‌ای ندانند و نفهمند پروژه برگزاری آزمون با فشار دادن یک کلید صورت نمی‌گیرد بلکه با تلاش شبانه روزی، برنامه ریزی دقیق و منظم در گستره ملی شکل می‌گیرد که فقط در یک قلم آن یعنی آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ که بیش از ۱۷۰ هزار نفر عوامل اجرایی در کل کشور در برگزاری این آزمون مشارکت داشتند.

همه این فعالیت‌ها افتخارآمیز است و نشأت گرفته از عشق به کشور و خدمت به کشور می‌باشد. یقین دارم به لطف الهی تا آخرین نفس هایم این عشق جاودانه خواهد ماند.

تغییر دولت و حق طبیعی دولت جدید جهت ایجاد تغییرات مدیریتی با توجه به ضرورت اتمام فرایند اعلام نتایج آزمون‌ها و سایر فرایند‌ها و نظر وزیر فعلی تا حال حاضر به مدیریت سازمان ادامه دادم اکنون که دوره مدیریت اینجانب به پایان رسیده است.

بابت فرصت خدمت به نظام آموزش عالی کشور در سال‌های گذشته و میلیون‌ها داوطلب گرامی و خانواده ارجمند ایرانی شکرگذار هستم و از همه افرادی که به نحوی در ارتقای حرفه‌ای بنده نقش داشته اند از صمیم قلب تشکر می‌کنم و همیشه بابت داشتن همکاران زحمت کش، سالم، صادق و عملکرد روشن و شفاف به خود افتخار کرده و خواهم کرد.

به ویژه برگزاری آزمون‌های سراسری طی دو سال اخیر و در شرایط سخت کرونایی به تلاش تمام وقت و جهادگونه همکاران سازمان علیرغم هجمه‌ها و فعالیت‌های سازماندهی شده عده‌ای فرایند علم، دانش، تعلیم و تربیت در کشور ادامه یافت، جای تشکر و قدردانی ویژه دارم.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها