کد خبر: 642133
تاریخ انتشار :

خشم آرژانتین از سفر محسن رضایی به آمریکای لاتین ! + جزئیات

عصر ایران/ دولت آرژانتین به حضور محسن رضایی در مراسم تحلیف رییس جمهوری نیاکاراگوئه واکنش نشان داده و از آن انتقاد کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت خارجه آرژانتین روز سه شنبه (دیروز) با صدور بیانیه ای به حضور محسن رضایی معاون اقتصادی رییس جمهوری ایران در مراسم تحلیف "دانیل اورتگا" رییس جمهوری نیکاراگوئه انتقاد کردند.

دادستان های آرژانتینی در ادعاهای بی اساس مسئولانی از جمهوری اسلامی ایران را به حمایت و سازماندهی عاملان حمله به مرکز آمیا متهم می کنند؛ اتهامی که همواره از سوی ایران رد شده است.

در واقعه انفجار مرکز یهودیان آرژانتین موسوم به ساختمان "آمیا" در سال 1994 ، 85 نفر کشته و بیش از 300 نفر زخمی شدند.

دولت آرژانتین در داخل به خاطر حضور سفیر این کشور در مراسم تحلیف اورتگا تحت انتقادات اپوزیسیون داخلی و محافل و لابی های حامی اسراییل قرار دارد.

لابی های حامل اسراییل در آرژانتین نفوذ بالایی دارند. آرژانتین یکی از مراکز اصلی زندگی یهودیان در آمریکای لاتین محسوب می شود.

احزاب اپوزیسیون حکومت آرژانتین به حضور " دانیل کاپیتانیچ" سفیر این کشور در نیکاراگوئه در مراسم تحلیف اورتگا انتقاد کرده و این حضور را نشانه ای از بی توجهی حکومت آرژانتین به وضعیت حقوق بشر در نیکاراگوئه و نیز حضور همزمان محسن رضایی در همین مراسم دانسته اند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما