کد خبر: 642326
تاریخ انتشار :

خبر خوش؛ دو درمان جدید کرونا کشف شد

سازمان جهانی بهداشت دو درمان جدید کووید-۱۹ را تأیید کرد که همراه با واکسن‌ها تلاش برای جلوگیری از بیماری شدید و مرگ ناشی از این ویروس افزایش می‌دهد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از گاردین، سازمان جهانی بهداشت (WHO) دو درمان جدید کووید-۱۹ را تأیید کرد که همراه با واکسن‌ها تلاش برای جلوگیری از بیماری شدید و مرگ ناشی از این ویروس افزایش می‌دهد

واریز یارانه ۸۰۰ هزار تومانی جدید بحساب سرپرستان | زمان قطعی پرداخت یارانه جدید اعلام شد

واریز یارانه ۸۰۰ هزار تومانی جدید بحساب سرپرستان | زمان قطعی پرداخت یارانه جدید اعلام شد

این خبر در حالی منتشر می شود که موارد ابتلا به سویه امیکرون ظرفیت بیمارستان‌های سراسر جهان را پر کرده است و این سازمان پیش بینی کرده است که نیمی از اروپا تا ماه مارس به این نوع آلوده خواهد شد.

طبق پژوهش‌های صوزت گرفته و براساس توصیه کارشناسان سازمان جهانی بهداشت، باریسیتیب که اصولا برای درمان آرتریت روماتویید ساخته شده، می‌تواند نیاز بیماران کرونا به دستگاه کمک تنفسی را کاهش دهد. طبق توصیه WHO این دارو باید همراه با کورتیکواستروئیدها تجویز شود. کارشناسان سازمان جهانی بهداشت همچنین استفاده از آنتی‌بادی مونوکلونال سوتروویماب را نیز برای مبتلایانی توصیه کرده‌اند که خطر بستری شدن‌شان در بیمارستان بالاست. این محصول، با نام تجاری Xevudy در اتحادیه اروپا نیز تایید شده است. این دارو برای افراد مبتلا به کووید 19 توصیه شده که گرچه وضعیت ابتلای آنها به ویروس شدید نیست، اما در گروه سنی پرخطر هستند یا در دسته افراد دارای نقص ایمنی یا بیماری‌های مزمن مانند دیابت قرار می‌گیرند.

منبع:فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما