کد خبر: 649366
تاریخ انتشار :

واکنش فیفا به ۱۰۰ دقیقه‌ای شدن بازی‌های جام جهانی

تسنیم: فیفا اعلام کرد قرار نیست در بیست‌ودومین دوره مسابقات جام جهانی، قوانین فوتبال را تغییر دهد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

روزنامه ایتالیایی «کوریره دلو اسپورت» مدعی شد که فیفا می‌خواهد میزان زمان بازی مؤثر در مسابقات را در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر افزایش دهد، اما ابتدا باید از اتحادیه بین‌المللی فوتبال (IFAB) به‌عنوان تنها نهاد قانونگذار در فوتبال، چراغ سبز دریافت کند. این روزنامه مدعی شده بود که برآورد‌های فعلی حاکی از آن است که مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ می‌تواند حداقل ۱۰ دقیقه وقت اضافه در هر بازی داشته باشد تا این مشکل حل شود. با این حال فیفا اعلام کرد قرار نیست در بیست‌ودومین دوره مسابقات جام جهانی، قوانین فوتبال را تغییر دهد.

روز گذشته (چهارشنبه) بود که روزنامه ایتالیایی «کوریره دلو اسپورت» با انتشار گزارشی مدعی شد که فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) می‌خواهد میزان زمان بازی مؤثر در مسابقات را در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر افزایش دهد، اما ابتدا باید از اتحادیه بین‌المللی فوتبال (IFAB) به‌عنوان تنها نهاد قانونگذار در فوتبال، چراغ سبز دریافت کند. بالاترین نهاد فوتبال در جهان، اما این ادعا را تکذیب کرد.

فیفا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «به دنبال برخی گزارش‌ها و شایعات منتشر شده، فیفا می‌خواهد توضیح دهد که هیچ تغییری در قوانین مربوط به مدت زمان مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر یا هر رقابت دیگری ایجاد نخواهد شد».

زمان بازی مؤثر در سال‌های اخیر به یک موضوع داغ تبدیل شده است و بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که در برخی از بازی‌ها به‌سختی حتی ۶۰ دقیقه بازی واقعی انجام می‌شود. مرکز بین‌المللی مطالعات ورزشی (CIES) در مطالعه اخیرش نشان داد که توپ به‌طور متوسط در لیگ قهرمانان اروپا فقط در ۶۰.۲ درصد از زمان بازی فعال است.

«کوریره دلو اسپورت» مدعی شده بود که برآورد‌های فعلی حاکی از آن است که مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ می‌تواند حداقل ۱۰ دقیقه وقت اضافه در هر بازی داشته باشد تا این مشکل حل شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها