کد خبر: 650071
تاریخ انتشار :

مسکن ملی | ثبت نام مسکن ملی | وام مسکن ملی

جزییات جدید از وام مسکن ملی | اقساط وام مسکن ملی چقدر است؟

مسکن یکی از مهم‌ترین نیازها و از اصلی‌ترین هزینه‌هایی است که خانوارها پرداخت می‌کنند؛ باتوجه به اینکه در سال‌های اخیر شاهد این بودیم که قیمت مسکن افزایش شدیدی را تجربه کرده است، بسیاری در تامین مسکن با مشکل مواجه هستند و خرید خانه به رویایی برای تعداد زیادی از خانوارها تبدیل شده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در طرح مسکن ملی، دیگر ساختمان‌های بلند مرتبه ساخته نمی‌شود بلکه تعداد طبقات در این طرح نهایتا ۷ طبقه است.شرایط طرح مسکن ملی به این صورت است که فرد متقاضی این طرح باید دارای شرایط مکانی و مادی خاصی باشد.متقاضیان طرح مسکن ملی نباید از سال ۱۳۸۴ واحد مسکونی داشته باشند.ثبت نام مسکن ملی برای افرادی مجاز است که از ابتدای انقلاب تاکنون از تسهیلات و امکانات دولتی در بخش زمین و مسکن استفاده نکرده باشند.در ادامه به آخرین خبر از مسکن ملی می پردازیم.

مسکن ملی

 نهضت ملی مسکن، یکی از پروژه‌هایی است که دولت سیزدهم از همان انتخابات آن را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های خود می‌دانست. اما تسهیلات نهضت ملی مسکن چقدر است؟

مسکن یکی از مهم‌ترین نیازها و از اصلی‌ترین هزینه‌هایی است که خانوارها پرداخت می‌کنند؛ باتوجه به اینکه در سال‌های اخیر شاهد این بودیم که قیمت مسکن افزایش شدیدی را تجربه کرده است، بسیاری در تامین مسکن با مشکل مواجه هستند و خرید خانه به رویایی برای تعداد زیادی از خانوارها تبدیل شده است.

از این رو، مسکن همواره یکی از اصلی‌ترین وعده‌های دولت‌ها بوده است. یکی از طرح‌هایی که دولت سیزدهم برای مسکن اتخاذ کرده، طرح نهضت ملی مسکن است. طرحی که خود با انتقادات بسیار زیادی مواجه است و کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند سرانجام این طرح، چیزی نیست که در ذهن دولت می‌گذرد. 

با همه این اوصاف، هزینه این طرح نیز از توان بسیاری از خانوارها خارج است. بنابراین دولت برای اینکه خانواده‌ها بتوانند در این طرح نام‌نویسی کنند، تسهیلاتی را نیز برای آن در نظر گرفته است. 

مبلغ تسهیلات مسکن در طرح نهضت ملی چه قدر است؟میزان تسهیلات نهضت ملی مسکن، کاملا بستگی به این دارد که شما در کجا زندگی می‌کنید؛ اگر ساکن تهران باشید، مشمول تسهیلات ۴۵۰میلیون تومانی خواهید شد. اگر در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت زندگی کنید، امکان دریافت ۴۰۰میلیون تومان تسهیلات مسکن خواهید داشت. میزان تسهیلات مسکن در مراکز استان‌ها، ۳۵۰میلیون تومان، در سایر شهرها ۳۰۰میلیون تومان و در روستاها ۲۵۰میلیون تومان است.

نکته قابل توجهی که درباره تسهیلات نهضت ملی مسکن وجود دارد، میزان اقساط آن است که ارقام متنوعی برای آن نام برده می‌شود؛ از ۱۵میلیون تومانی که معاون وزیر از آن خبر داد تا رییس کمسیون عمران که از قسط ۵میلیون تومانی گفت.

محمود محمود زاده گفت: ۳۳۰ هزار واحد مسکونی از یک میلیون واحد مسکن حمایتی که دولت در نظر گرفته بود در شهر‌های مختلف به مرحله اجرایی رسیده و مابقی واحد‌های مسکونی در قالب یک برنامه فشرده به زودی وارد مراحل اجرایی می‌شود.

به گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی یک میلیون متر مربع اراضی در شهر تهران که در اختیار سایر دستگاه‌ها بود به وزارت راه وشهرسازی واگذار شده و وزارت راه و شهرسازی در داخل شهر تهران برنامه برای ساخت مسکن حمایتی ندارد.

تاکنون اراضی بیش از یک میلیون واحد مسکونی تامین شده و بیش از ۵ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تایید نهایی شده و و پس از دریافت پیامک اقدام به واریز آورده اولیه ۴۰ میلیون تومانی خود می‌کنند.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه ساخت گروهی موفق ترین شیوه تولید مسکن در طرح نهضت ملی مسکن است گفت: استان فارس در طرح نهضت ملی مسکن با دنبال کردن همین شیوه ساخت توانست از بسیاری شاخص های کشوری در تولید مسکن پیشی بگیرد.

عطا الله زمانی روز یکشنبه همزمان با سالروز تاسیس نهاد بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰ امام راحل افزود: در این شیوه تولید مسکن افراد در قالب گروه‌های دو نفره تا ۱۰ نفره برای ساخت واحدهای دو طبقه که زمین آن از سوی بنیاد مسکن به آنها واگذار شده است اقدام می کنند ، این طرح در بسیاری از شهرهای مجری طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس اجرا شده و برخی از واحدهای آن در مرحله سفت کاری و اجرای سقف طبقه دوم است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با برشمردن مزایای طرح نهضت ملی مسکن ادامه داد : این طرح در ادامه طرح اقدام ملی مسکن است اما به شکل قانونمندتر با منابع و اعتبارات شفاف‌تر اجرا می‌شود که در مجموع در ۱۲۲ شهر فارس اجرا می‌شود که  در حال حاضر در ۱۰۵ شهر در استان فارس و به ویژه در جنوب این استان فعالیت طرح کلید خورده است.

مهندس زمانی با بیان اینکه در مجموع ۱۷۴ هزار و ۴۱۷ متقاضی در این طرح ثبت‌نام کردند گفت:  تاکنون ۵۱ هزار و ۲۵ متقاضی پالایش شده است اما در این بین تنها ۱۴ هزار و ۱۹۶ متقاضی برای تایید نهایی درخواست به بنیاد مسکن مراجعه کرده‌اند،  در تمام شهرستان‌ها بین یک تا ۴ دفتر پیشخوان برای نهایی شدن درخواست متقاضیان فعال شده اما از بین ۵۱ هزار متقاضی پالایش شده تنها ۱۴ هزار متقاضی مراجعه کرده‌اند بنا بر این نیاز است شهروندان متقاضی حتما به بنیاد مسکن شهرستان ها یا دفاتر پیشخوان رجوع و درخواست و نام نویسی خود را تکمیل کنند.

او با بیان اینکه تاکنون برای ۵ هزار و ۵۱۵ واحد مسکونی در این طرح در استان فارس زمین تامین شده و به بنیاد مسکن تحویل داده شده است، اظهار کرد: ۵ هزار و ۲۱۹ متقاضی را به این پروژه‌ها متصل کردیم و نزدیک به ۱۲۰۰ واحد نیز پروانه ساختمانی اخذ کرده‌اند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها