کد خبر: 650958
تاریخ انتشار :

غرضی: استیضاح‌ وزرا با یک بده بستان در مجلس حل می‌شود

محمدغرضی، فعال سیاسی، درباره طرح استیضاح‌های اخیر در مجلس گفت: بنظر من اینطور می‌آید که داخل مجلس دو گروه وجود دارند که با هم برای اقتدار بیشتر جنگ می‌کنند و بنظرم هر دو گروه هم بالاخره یک تعدادی رأی مسلط در مجلس دارند.

غرضی: استیضاح‌ وزرا با یک بده بستان در مجلس حل می‌شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

خبرسراسری نوشت: محمد غرضی، فعال سیاسی، گفت: نه استیضاح‌ها قابل توجه است نه درخواست‌ها، زیرا بار‌ها دیده‌ایم که یک مطلبی درباره وزیری بیان می‌شود و حتی۴۰امضا هم جمع‌شده است، اما بعدا طرح استیضاح مسکوت می‌ماند.

صدای بلند استیضاح از مجلس می‌آید؛ صدایی که تصور نمی‌شد با وجود یکدست شدن سه قوه مانند گذشته در مجلس بلند شود و به تضاد‌های احتمالی میان دولت و مجلس دامن بزند؛ از سوی دیگر دولت دچار مشکلات سخت اقتصادی است و گویا وزرا مربوطه به اقتصاد چندان عملکرد قابل دفاعی نداشته‌اند.

محمدغرضی، فعال سیاسی، درباره طرح استیضاح‌های اخیر در مجلس گفت: «بنظر من اینطور می‌آید که داخل مجلس دو گروه وجود دارند که با هم برای اقتدار بیشتر جنگ می‌کنند و بنظرم هر دو گروه هم بالاخره یک تعدادی رأی مسلط در مجلس دارند و، چون امکانات اینکه بتوانند از امتیازات دولت برخوردار نباشند هم مسئله استیضاح وزرا و رئیس جمهور مطرح می‌شود، هم از این کار‌های نمایشی در مجلس صورت می‌گیرد. به‌نظر من نه استیضاح‌ها قابل توجه است نه درخواست‌ها، زیرا بار‌ها دیده‌ایم که یک مطلبی درباره وزیری بیان می‌شود و حتی۴۰امضا هم جمع‌شده است، اما بعدا طرح استیضاح مسکوت می‌ماند؛ لذا باید علت این واقعه را در امتیازاتی که نمایندگان یا دیگران دنبال آن هستند جست‌وجو کرد».

او در ادامه نسبت به احتمال وقوع استیضاح‌ها افزود: «به‌هیچ‌وجه احتمال استیضاح وزرا وجود ندارد. الان ایراداتی که به وزرا می‌گیرند با وجود آنچه ما از آن مطلع هستیم این است که معمولا با یک بده‌بستان مسئله حل می‌شود و ادامه نمی‌یابند».

غرضی در پایان درباره تغییرات دولت در تیم اقتصادی گفت: «جناب رضایی یک چهره نظامی است البته درس اقتصادی هم خوانده است، اما اینکه معاونت اقتصادی دولت باشد می‌بیند که وزرای مربوطه با نظرات ایشان هم عرض نیستند لذا بنظرم ایشان به علت تضاد با دیگران دیگر به جلسات نرفته است. اینکه گرانی در کشور به قاعده جامعه فشار می‌آورد مسلم است، ولی اینکه دولت بتواند در مقابل این سیل گرانی مقاومت کند من تحرکی در دولت نمی‌بینم».

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها